Bin 600 öğrenciden 30'u okula gidebiliyor

Siverek İlçesinde iddiaya göre, köylerden taşımalı eğitim ile okullara taşınması gereken bin 600 öğrenci, servisler konusunda yaşanan sorunlar nedeniyle okula gidemiyor. Veliler ise ne bir bilgi alabiliyor ne de servis konusunda çözüm bulabiliyor.

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde iddiaya göre, taşımalı eğitim ile Çıkrık Köyündeki Raif Mumcu ve Şehit Orhan İrkarlı Ortaokulu'na gitmesi gereken bin 600 öğrenciden yalnızca 30-40 tanesi okula gidebiliyor.

Servis konusunda yaşanan sorunlar nedeniyle öğrencilerin okula gidemediği iddia edilirken, uzun zamandır öğrencileri alan firmanın değiştiği, yeni firmanın ise çocukları toplamadan okula gidip imza attığı öne sürüldü. Toplamda 38 minibüs hattı ile öğrencilerin taşınması gerektiği ancak çok az sayıda minibüsle, öğrenciler toplanmadan okullara gidildiği ifade edilirken, Milli Eğitime bildirilen araç plakaları ve servis şoförlerinin sürücü ve SRC belgelerindeki isimlerinin de tutmadığı iddia edildi.

Veliler durumdan şikayetçi olurken, öğrencilerin okula gidemediğini, servislerle ilgili olarak da bilgi alamadıklarını ve çocuklarını kime emanet edeceklerini bilmediklerini dile getirdi. İlçede ve kent merkezinde yetkililerden bilgi almaya çalıştıklarını ancak herhangi bir sonuca ulaşamadıklarını aktaran veliler, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığına da durumu dilekçe ile bildirdiklerini söyledi.

03 Eki 2018 - 12:05 - Eğitim