AK Partili İlçe Başkanından 15 Temmuz mesajı

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayımlayan AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci, “15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet iradesine zincir vurulmaya kalkışılmıştır. Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ıyla bu aziz milletin sayesinde, gözü dönmüş hainler istedikleri emellerine ulaşamamıştır” dedi.

3 yıl demokrasiye ve millet iradesine zincir vurulmaya çalışıldığını ifade eden Deveci, “Bundan üç yıl önce 15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet iradesine zincir vurulmaya kalkışılmıştır. Gözü dönmüş hainler Türkiye Büyük Millet Meclisimizi yıkmaya, gençlerimizi ve geleceğimizi esarete sürüklemeye çalışanlara karşı milletimiz kahramanca mücadele etmiş ve ülkemiz büyük bir badire atlatmıştır. Aziz milletimiz, ülkemizi fitne ve fesada sürükleyenlere, nifak hareketlerine sebep olanlara karşı birlik ve beraberliğinden asla taviz vermeyeceğini bir kez daha ispat etmiştir” diye konuştu.

Deveci açıklamasına şöyle devam etti:

“FETÖ, Suret-i haktan görünerek yıllarca insanımızın imkân ve değerlerini istismar ederek en sonunda vatanımıza, istiklal ve istikbalimize kastetti. Tarih boyunca nice ihanetleri feraset, cesaret ve fedakârlık ile aşan aziz milletimiz, Allah’ın yardımıyla bu işgal girişimine de geçit vermedi. 15 Temmuz’da yaşadığımız acı tecrübeyi bir daha yaşamamak için dinimizi, dilimizi, ırkımızı, yaradılıştan gelen zenginliklerimizi istismar etmek isteyenlere karşı uyanık olmamız gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. 2023 hedeflerine güçlenerek ilerleyen ülkemizin huzur, güven ve kardeşliğini zedeleyebilecek davranışlardan uzak durmalı, fitne ve fesada sürüklemek isteyen nifak hareketlerine karşı milletçe teyakkuzda olmalıyız. Bu vesileyle, hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralarını bir istiklal madalyası gibi şerefle taşıyan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin.”

14 Tem 2019 - 12:53 - Siyaset