'Kayıtsız çalışmaya kayıtsız kalmıyorum' semineri

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından kayıt dışı çalışma, Sosyal Güvenlik Hakları ve İş Kanunu konulu seminer verildi.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından kayıt dışı çalışma, Sosyal Güvenlik Hakları ve İş Kanunu konulu seminer verildi.

KİTUP II Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum Projesi kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İş-Kur tarafından çalışan personele Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından kayıt dışı çalışma, Sosyal Güvenlik Hakları ve İş Kanunu konulu seminer verildi. Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü’ nün ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin katıldığı “Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum” projesi Çerçevesinde İş-Kur tarafından çalışan personele Sosyal Güvenlik Hakları, Kayıtdışı Çalışma ve İş Kanunu hakkında Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü seminer verdi.

Sosyal güvenlik; bireylerin tüm yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik risklere karşı güvence sağlayarak koruyan politika ve sistemler bütününü olduğunu belirten İsmail Ünlü, “Devlet tarafından idare edilen sosyal güvenlik sistemi, vatandaşlara hayatları boyunca sağlık hizmeti vermeyi ve asgari bir gelir düzeyi sağlamayı ve kişilerin yaşlılık, hastalık, malullük, işsizlik, iş kazaları gibi çeşitli nedenlerle çalışamadıkları dönemlerde onları korumayı ve bu risklerden doğan zararları gidermeyi amaçlayan sistemdir” dedi.

(HABER MERKEZİ)

# 1

22 Ara 2016 - 11:06 - Güncel