Urfa Meclisi’nde ‘yer altı suyunun kullanımı’ konuşuldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, okunan ihtisas komisyonları raporlarında bulunan yer altı suyunun sulamada kullanımı raporu konuşuldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı 3. Meclis Birleşimi gerçekleşti. Toplantı, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi. Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında gerçekleşen mecliste, açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Mecliste ilgili komisyonlara havale edilen; yer altı suyunun kullanımı, sağlığın önemi, halkla ilişkiler önemi çocuk ve gençlere yönelik spor alışkanlıkları kazandırılması, gıda güvenliği önemi, Suriyelilere yönelik yapılan ve yapılması planlanan projeler, psikolojik bozuklukların aile kuramına etkileri, kent estetiğine farklı bir bakış açısı getirilmesi, kırsal kalkınma çalışmalarında işlerin belirlenen ilkelere göre yürütülmesi, eğitim ve kültür ilişkisi, turizmin ilimiz ekonomisine etkileri ve ulaşımda trafik işaret ve levhaların önemi raporları okundu. Raporlar meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Mecliste, komisyona havale edilen yer altı suyunun sulamada kullanımı önergesinde yer alan ifadeler şöyle:

“Komisyonumuzca yapılan incelemeler ve değerlendirme neticesinde DSİ verileri içinde yer altı sularının korunması sorumluluktur. Buna göre ilimizde yer altı sularının bilinçli bir şekilde sağlanması amacıyla gerekli çalışmaların yapılması komisyonumuz tarafından uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

BİHA

#

11 Ağu 2021 - 16:09 - Güncel