Akçakale’de öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti

Akçakale Belediyesi, Harran üniversitesi Akçakale Meslek Yüksek okulu işbirliğiyle, üniversite tercihleri için öğrencilere ücretsiz olarak rehberlik hizmeti verileceğini duyurdu.

Akçakale belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya göreve geldiği günden bu yana eğitim konusundaki destek ve girişimleri, ilçe halkı tarafından takdirle karşılandığı belirtiliyor. İlçedeki eğitimi daha nitelikli hale gelebilmesi için büyük çaba sarf ettiğini belirten başkan Yalçınkaya, her zaman gençlerin yanında olacaklarını belirtti. 20 Ağustos tarihinde son bulacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih başvuru işlemlerinde Akçakale Meslek Yüksek okulu Akademisyenleriyle işbirliğine giderek, tercih stantları açılacağı müjdesini verdi.

Akçakale belediyesi ve Akçakale Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle açılacak olan YKS tercih stantları ilçede bir ilk olacak. Akçakale de ilk defa, Akçakale meslek yüksek okulu akademisyenleri ve Akçakale Belediyesi eğitimcileri bir araya gelerek, Öğrencilerin aldıkları puanları ve yetenekleri doğrultusunda, yüksek öğrenim kurumuna geçiş sürecinde, Akçakale Belediyesi gençlik merkezinde rehberlik alarak doğru tercih yapmaları sağlanacak.

YKS tercih rehberliği stantları, Sınava giren ve sınav barajını geçen bütün öğrencilere rehber hocaları tarafından ücretsiz olarak verilecek. Özellikle kırsal mahallelerde ikamet eden öğrencilerin internet erişimi sorunu yaşayan adaylara rehberlik ve tercih danışmanlığı hizmeti sunulacak.

Akçakale Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına hazırlanan gençlerin dönem boyunca Akçakale Belediyesi Gençlik merkezine gelen yüzlerce öğrenciye ücretsiz olarak kaynak ve deneme sağlayarak başarılarına destek olmuştu. Öğrenciler ise kendilerine sunulan bu imkanlardan dolayı Başkan Mehmet Yalçınkaya’ya teşekkür etti.

#

06 Ağu 2021 - 14:14 - Eğitim