Karaköprülüler müjde! Beyazgül soruna el attı

Karaköprü'de kışın yağışlar nedeniyle çatlak ve kayma olan yolda başlatılan çalışmalar yarım kalınca, birçok vatandaştan tepki geldi. Konuyu Gazete İpekyol'nun gündeme taşıması üzerine bölgede inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çalışmalara başlama sözü verdi.

Karaköprü İlçesi Akbayır Mahallesi Abdülkadir Badıllı Caddesi'nde, kış mevsiminde etkili olan sağanak nedeniyle cadde üzerinde yapılan yolda çökmeler meydana geldi.

Çökme sonucu kaldırım ve yol üzerindeki apartmanda çatlaklar oluşurken, istinat duvarı da şişti.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından bölgede onarım çalışması başlatılırken, çalışma kapsamında yapılan kazı da yarım bırakıldı. Apartman önünde bu kez dev çukur halinde bir kazı alanı oluşurken, apartman sakinleri daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı.

BEYAZGÜL, İMDATLARINA YETİŞTİ

Dün, Gazete İpekyol'nun, 'Felaket kapıda! Evlerini terk ettiler... Yeni yönetim ne yapacak?' başlıklı haber ile gündeme taşıdığı sorun için bu kez Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül devreye girdi. Beraberinde AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile kazı alanını ziyaret eden Beyazgül, Karaköprülülere müjdeyi verdi.

Mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinleyen Beyazgül, yarım kalan çalışmalara yarın başlanacağına dair söz verdi.

06 Tem 2019 - 18:11 - Siyaset