Felaket kapıda! Evlerini terk ettiler... Yeni yönetim ne yapacak?

Karaköprü'de kışın yağışlar nedeniyle çatlak ve kayma olan yolda başlatılan çalışmalar yarım kaldı. Yol kenarındaki apartman sakinleri her gün "Ha yıkıldı, ha yıkılacak" endişesi yaşarken, çalışmayı yarım bırakan belediyeden iddiaya göre ne gelen var ne giden... Apartmanın 1'inci katında oturanların evlerini terk ettiği belirtilirken, apartman sakinleri belediyenin bir anca çalışmayı tamamlamasını istiyor.

Karaköprü İlçesi Akbayır Mahallesi Abdülkadir Badıllı Caddesi2'inci 35 metrede felaket kapıda.

Kış mevsiminde etkili olan sağanak nedeniyle cadde üzerinde yapılan yolda çökmeler meydana geldi. Hasar bununla da sınırlı kalmadı. Kaldırım ve yol üzerindeki apartmanda çatlaklar oluşurken, istinat duvarı da şişti. Ajans Urfa'nın gündeme getirdiği olay sonrası Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bölgede onarım çalışması başlattı. Çalışma kapsamında kazı yapıldı ancak yapılan kazıda iddiaya göre yarım bırakıldı. Apartman önünde bu kez dev çukur halinde bir kazı alanı oluşurken, apartman sakinleri daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Eve giriş çıkışlarda sürekli tehlike yaşayan apartman sakinleri en çok çocuklar için endişelenirken yine belediyeye ihbarda bulundu. Ancak iddiaya göre bugün yarın yapılacak denilen yol, aylardır bu halde bırakıldı.

"YETKİLİLER OYALIYOR, KORKUYORUZ"

Apartmanın birinci katında yaşayanların evlerini terk ettiği belirtilirken, şişen duvarın yıkılması halinde bütün apartmanların da yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu dile getirildi. Bunun bir "Felaket" olacağını söyleyip yetkililere çağrıda bulunan apartman sakinleri, "Hangi yetkiliyi aradıysak hep bugün yarın diye diye oyalıyorlar. İllaki bina yıkılıdıktan sonra mı yapacaklar? İnsanların hayatları bu kadar ucuz olmamalıdır. Vallahi evde oturmayı bırakın girerken bile korkuyla giriyoruz" dedi.

Araçlar içinde tehlike oluşturan bölgede belediyenin bir an önce çalışmaları tamamlaması bekleniyor.

05 Tem 2019 - 16:46 - Yaşam