Urfa'daki 'anne ölümleri' gündeme geldi

Şanlıurfa'da anne ölümlerine neden olduğu bilinen faktörlere yönelik, 'Anne Ölümleri Değerlendirme Toplantısı' yapıldı.

Şanlıurfa'da anne ölümlerine neden olduğu bilinen faktörlere yönelik programları sürdürmek ve ölüme neden olan durumları tespit ederek, çözüme yönelik yeni programları hayata geçirmek, sağlığın geliştirilmesi ve güçlendirilmesi ve ayrıca sorunların yerinde tespiti, değerlendirmesi ve farkındalığın artırılmasına yönelik Halfeti ilçesinde 'Anne Ölümleri Değerlendirme Toplantısı' yapıldı.

Halk Sağlığı Başkanlığı Çeküs Birimi Koordinasyonuyla İl SağlıkMüdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz ve ilgili diğer idarecilerle birlikte, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görev yapan öğretim üyeleri, kamu hastanelerindeki ilgili uzman hekimler, Halfeti İlçe Sağlık Müdürlüğü, Halfeti Devlet Hastanesi Başhekimliği, Halfeti ilçesinde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı çalışanları katıldı.

İnteraktif ortamda yapılan toplantıda konuşan Erkuş, "Annelerimizin ölümü, geride kalan çocuklarıyla birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir. Hiçbirimiz annemizin nasıl ölmesini istemiyorsak sağlık alanında çalışan herkesin bu konuda çok hassas olması ve elinden gelenin daha fazlası yapmasını istiyorum. Bizler sahada yaşanan sıkıntıları yerinde görmek amacıyla tüm gün sağlık ocaklarımızı köy köy gezerek yerinde incelemelerde bulunduk" dedi.

02 Ağu 2019 - 11:31 - Sağlık