BİNLERCE KİŞİ TERÖRÜ LANETLEDİ

Şanlıurfa'da Sivil Toplum Kuruluşları tarafından düzenlenen 'Teröre lanet, kardeşliğe davet' yürüyüşü düzenlendi. Çok sayıda Suriyeli sığınmacının da katıldığı etkinlikte, açıklama yapan Handan Karataş, İstanbul'daki terör saldırısını en şiddetli şekilde kınadıklarını belirtti.

Şanlıurfa'da Sivil Toplum Kuruluşları tarafından düzenlenen 'Teröre lanet, kardeşliğe davet' yürüyüşü düzenlendi. Çok sayıda Suriyeli sığınmacının da katıldığı etkinlikte, açıklama yapan Handan Karataş, İstanbul'daki terör saldırısını en şiddetli şekilde kınadıklarını belirtti.

(Nusret YILMAZ-İPEKYOL)

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısı, Şanlıurfa'da binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi. İstanbul'da meydana gelen ve 44 kişinin hayatını kaybetmesine çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan kanlı saldırıya tepki göstermek amacıyla 'Teröre lanet, kardeşliğe davet' yürüyüşü düzenlendi. Kentteki STK temsilcilerin öncülük ettiği yürüyüşe AK Parti Şanlıurfa Eski Milletvekili Seyit Eyüpoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları CHP İl Başkanı ve çok sayıda vatandaş destek verdi. Tekbir getirerek ellerindeki Türk bayraklarıyla, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda", " Polise kalkan eller kırılsın", "Kahrolsun PKK", "Ne mutlu Türküm diyene" şeklinde sloganlar atan gruptakiler, Atatürk Bulvarı'ndan Rabia Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüş boyunca caddedeki polislere sarılan vatandaşlar, birlik beraberlik mesajı verdi.

KARATAŞ: BU ŞER ODAKLARI MAŞADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR

Yürüyüş için polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Suriyelilerin de destek verdiği yürüyüş sonunda Rabia Meydanı'nda toplanan kalabalık ile basın açıklaması yapıldı. Grup adına basın açıklaması yapan Handan Karataş, İstanbul'daki terör saldırısını en şiddetli şekilde kınadıklarını belirterek, bunun için bir araya geldiklerini söyledi. Katılımcılara teşekkür eden Karataş, Şanlıurfa olarak, ülke ve bayrak için canlarını ortaya koyabileceklerini ve her türlü terörist grupların karşısında olduklarını haykırdıklarını ifade etti. Karataş, "Bunlar şer odaklarının kullandıkları maşalardan başka bir şey değillerdir. Bu olayın arkasında da bize dost görünüp sürekli düşmanlık yapan bizi her zaman arkadan vuran Amerika, İsrail, AB, Rusya kısacası haçlı Siyonist ittifakı vardır. Bunlar, bize düşmanlığı neden yapıyorlar? Bunlar, geçmişte İslam’ın izzeti karşısında diz çöktüler. Geçmişin intikamını bizden almak istiyorlar. Bunlar, 40 yıldır terör örgütleri ile bizleri terbiye etmeye ve köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Beceremediler. İradesini yok etmeye çalıştıkları Anadolu kardeşlik irfanı önünde bir kez daha diz çöktüler" ifadeleri kullanıldı. Grup yapılan açıklamanın ardından dağıldı.

# 1

16 Ara 2016 - 12:31 - Güncel