Havuz açıldı! Hem serinliyor hem de eğitim alıyorlar

Akçakale Belediyesi tarafından hizmete açılan yüzme havuzu, çocuklar ile dolup taşıyor. Yaz mevsiminin iyiden iyiye kendini hissettirdiği bu günlerde gençler, hem serinliyor hem de yüzme eğitimi alıyor.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'nın talimatı ileçocukların kanallara girmesini önlemek amacıyla yapılan çalışmalar sonunda havuz hizmete açıldı. Akçakale Belediyesi yüzme havuzu, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Akçakale Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile koordineli şekilde ücretsiz olarak 7- 14 yaş arası 250 çocuğun yararlandığı yüzme havuzunda, çocuklar hem sıcak havalarda serinleme imkanı buluyor hem de yüzme antrenörleri ile yüzme öğreniyor. Yüzme havuzunda çocukların güvenliğini sağlamak amacıyla da toplam 7 cankurtaran görev yapıyor.

Akçakale Belediyesi basın biriminin verdiği bilgiye göre; hem sıcaklarda serinleme imkanı bulan hem de yüzme eğitimi alan çocuklar, havuzun faaliyete sunulmasından dolayı Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve Akçakale Belediyesine teşekkür etti.

Yalçınkaya da, yüzme havuzunda rutin olarak temizlik çalışmaları ve su ölçümlerinin yapıldığını söyledi. Hijyenik ortam oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Yalçınkaya, çocukların kanallarda boğulmalarını önlemeyi hedeflediklerini söyledi.

09 Tem 2019 - 16:21 - Eğitim