İl Başkanı için algı mı yapılıyor?

AK Parti'de teşkilat seçimlerine henüz zaman varken, İl Başkanı Bahattin Yıldız aleyhine algı operasyonları başladı. Partililer duruma tepki gösterdi.

24 Haziran 2018'deki seçim öncesinde, o dönemki AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün istifa etmesinin ardından Bahattin Yıldız vekaleten göreve getirilmiş ve Temmuz ayında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla asaleten il başkanı olmuştu.

Göreve geldiği andan itibaren şehre kattıkları ile dikkat çeken AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, sakin duruşu ve olumlu yapısı ile de gönüllerde yer edindi.

Yaklaşık 1 yıldır bu görevi yürüten Yıldız'a partililer destek verirken, yaklaşan teşkilat seçimleri öncesinde Yıldız'a algı operasyonu yapıldığı iddia edildi.

Yıldız'ın siyaset arenasındaki iyi havasını bozmak isteyen bir kesimin, özellikle sosyal medya üzerinden karalama yapmaya çalıştığı kaydedildi.

Yaşanan durum sonrasında partililer, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız'a desteklerini ifade ederken, algı yaratmaya çalışanların boşa çabaladığını dile getirdi.

Partililer Yıldız için, sosyal medyada aralıksız destek paylaşımları da yapıyor.

İPEKYOL

27 May 2019 - 09:33 - Siyaset