Şanlıurfa'dan rekor başvuru

Şanlıurfa'da gerçeklerştirilecek olan Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği başvuruları sonra erdi.

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Dünyası Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği başvuruları sona erdi. Şenliklere Şanlıurfa’dan rekor başvurunun yapıldığı belirtildi.

Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Dünyası Vakfı İşbirliğinde bu yıl 3´üncüsü düzenlenen Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği kapsamında yapılacak toplam 28 bin Türk Lirası ödüllü proje yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından ve 17 farklı ülkeden 1184 proje başvurusu yapıldı. 16 Kasım’da ilan edilen 3. Bilim ve Kültür Şenlikleri Proje Yarışması’na projelerin teslimi için son teslim tarih olan 16 Aralık’a kadar başvuran proje sayısı 1184’e ulaştı. 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 17 Türk Cumhuriyetinden binlerce öğrencinin başvurduğu yarışmaya Şanlıurfa 320 adet projeyle damga vurdu.

19 Aralık’ta ilan edilen ve 24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Şanlıurfa GAP ARENA’da sergilenmeye değer bulunan 100 proje arasında Şanlıurfa’yı temsilen 16 proje yarışmaya katılmaya hakkı kazandı.

BİLİM DÜNYASININ GÖZÜ ŞANLIURFA’DA OLACAK

Yarışmaya katılmaya hak kazanan projelerle ilgili İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan başkanlığında koordinatör öğretmenlerle bir toplantı yapıldı ve yarışma öncesi son değerlendirmeler konuşuldu. Yarışma finallerine kalan projelerle ilgili görüş belirten Ercan, “Koordinatör öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Uluslararası bir yarışmaya 16 değerli projeyle katılmak ilimiz adına son derece önemli, 24-25 Aralık tarihlerinde sergilenecek projeler sayesinde bilim dünyasının gözü Şanlıurfa’da olacak” dedi. Proje çağrısı ile Türkiye’nin dört bir yanından ve 17 farklı ülkeden yoğun ilgi gördüklerini ifade eden Ercan, 1184 rekor proje başvurusunun Bilim Şenliği öncesi kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti.

URFA’DA SERGİLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER

HALFETİ Şanlıurfa Argıl İmam Hatip Ortaokulu

EYYÜBİYE Şanlıurfa Bakışlar Ortaokulu

KARAKÖPRÜ Şanlıurfa Özel Saraç İlgi Ortaokulu

EYYÜBİYE Şanlıurfa Külünçe Ortaokulu

EYYÜBİYE Şanlıurfa Mimar Sinan Ortaokulu

HALİLİYE Şanlıurfa Osman Ertörer Ortaokulu

HALİLİYE Şanlıurfa Şanlıurfa Bilim Ve Sanat Merkezi

HALİLİYE Şanlıurfa Şair Nabi Ortaokulu

EYYÜBİYE Şanlıurfa Küçükhan İlkokulu

HALİLİYE Şanlıurfa Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi

HALİLİYE Şanlıurfa Prof. Abdülkadir Karahan İlkokulu

HALİLİYE Şanlıurfa Şair Nabi Ortaokulu

KARAKÖPRÜ Şanlıurfa Şerif Özden Başarı Ortaokulu

HALİLİYE Şanlıurfa Şenocak Ortaokulu

HALİLİYE Şanlıurfa Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi

KARAKÖPRÜ Şanlıurfa Özel Bahçeşehir Ortaokulu

(HABER MERKEZİ)

# 1

22 Ara 2016 - 10:40 - Güncel