Görüntü kirliliğine neden olan bina yıkıldı

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ucube bir yapı olarak ilçe merkezinde görüntü kirliliği oluşturan eski ilçe Tarım Müdürlüğü binasının yıkım çalışmalarının startını verdi.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, tarihi ilçenin dokusunu daha çok ön plana çıkaracak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. İlçe merkezinde halk arasında ucube yapı olarak adlandırılan eski ilçe Tarım Müdürlüğü binasının yıkım çalışmalarının startını veren Özyavuz, Harran’ı Türkiye’nin dalgalanan en güzel bayrağı yapmak için çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.

“HER GÜN YENİ PROJELER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Özyavuz, “Bildiğiniz gibi Harran, tohumun ilk filizlendiği, medeniyetin beşiği, tarihin, tarımın, kültürün merkezidir. Harran ilçemizin çehresini değiştirmek için Belediyemizin bütün imkanlarıyla gece gündüz demeden her gün ciddi adımlar atıyor, her gün yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Bugün de Harran ilçe merkezinde bulunan ucube eski ilçe Tarım Müdürlüğü binasını yıkıyor ve yerine de çok güzel projelerle Harran’ımızın tarihi dokusuna uygun, ilçemizi turizmin başkenti yapabilmek için vizyon projeler gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda çalışmalarımızı arkadaşlarımız sürdürüyor. Harran Belediyesi olarak gece gündüz demeden Harran’ımızı Türkiye’mizin dalgalanan en güzel bayrağı yapmak için, tarihin ve kültürün merkezine yakışır görünüme kavuşturabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

BİHA

#

12 Ağu 2021 - 17:59 - Güncel