Urfa'da bir belediye kumpas iddiaları ile anılıyor

Şanlıurfa'da Eyyübiye Belediyesi'nde bir meclis üyesi aracılığı ile, işe girmek isteyen bir kadına belediye başkan yardımcısı G.K.'ye kumpas kurması için teklif götürüldüğü iddia edildi. Kadın ve meclis üyesi arasındaki ses kaydı sosyal medyada paylaşıldı.

Şanlıurfa gündemine bomba gibi bir iddia düştü.

Eyyübiye Belediyesi'nde işe girmek isteyen A.A.adında bir kadın, iddiaya göre meclis üyesi H.B. ile iletişime geçti. H.B. iddiaya göre A.A. isimli kadından belediye başkan yardımcısı G.K.'e kumpas kurmasını istedi. Belediye Başkan Yardımcısı G.K. ile kolkola görünmesini hatta kaset olayıyla kumpas kurulmasını teklif etti. Kadın ve meclis üyesi arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları sosyal medyaya düştü. İddialar Şanlıurfa gündemine bomba gibi oturdu.

Belediye, sosyal medyada yayınlanan bu çirkin kumpas iddiası hakkında henüz açıklama yapmadı.

Adı geçen şahıs ve şahıslardan da konuyla ilgili açıklama gelmedi. Ancak A.A.'ya ait olduğu anlaşılan sosyal medya hesabından, "Bu çirkin kumpas planı bana M.E. yoluyla H.B. meclis üyesinden bana gelen teklif edildiğinde önce ailem be sonra giray beyle konuyu paylaştım.Surecin ilerleyip tam olarak bu işin içinde kimlerin olduğu ve ne amaçladıklarını öğrenmek amacıyla bekleyip planları işliyormuş hissini verdik.Bu şerefsiz planı yapanlar adalet olanlar hepsi adalet önünde de hesap vereceklerdir." şeklinde bir yorum yapıldı.

06 Şub 2019 - 09:37 - Siyaset