Urfalı vekil: Cumhurbaşkanımız partiyi gözden geçirecek!

AK Parti'de yaşanan gelişmeleri aktaran AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, "AK Parti olarak muhakeme ve muhasebe zamanıdır. Hepimiz kendimizi gözden geçireceğiz. Cumhurbaşkanımız, herkesin performansını gözden geçirecektir ve ona göre bir düzenleme yapacaktır" dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle, Gazete İpekyol ve Ajans Urfa Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt'ü ziyaret etti.

Ziyareti esnasında bir açıklama yapan Açanal, Meclis'in tatile girmesiyle soluğu memleketi Şanlıurfa'da aldığını söyledi.

'URFA, İHMALE GELMEZ'

Açanal, açıklamasına şöyle devam etti:

"Perşembe günü saat 12 itibariyle Meclis tatile girdi, ben de Cumartesi hemen Urfa'ya geldim. Urfa ihmale gelmez. Halkın içindeyiz, geldiğimizden beri dolaşıyoruz. Halkın ufak tefek istekleri olabiliyor, gezdiğimiz zaman meclis üyelerimiz ile birlikte geziyoruz. Halkın taleplerini not alıyorlar ve çözüm noktasında yardımcı oluyorlar. Tabi herkes, bulunduğu konumun sorumluluğunu bilmek zorunda ve görevini yapmak zorunda. Belediyelerimiz çalışıyor, halkın memnuniyeti iyi. Ben tatil boyunca burada olacağım. Kurumları dolaşacağım. önce il başkanlığı sonra Haliliye ilçe yönetim kurulu toplantısına girdim. Bugün tabi banı bayramı, basın mensuplarımızı dolaşıyorum. Bugün de sizi tebrike geldim, basın bayramınızı kutluyorum. Doğru, dürüst, tarafsız, ilkeli habercilik yapan bütün basın mensuplarımızın basın bayramını kutluyorum. Yarın itibari ile Organize'ye gideceğim. Sürekli Urfadayım, dolaşacağım inşallah. Bunun dışında 2-3-4 Ağustos'ta Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı Urfa'da olacak. Genel başkan yardımcılarımızı burada misafir edeceğiz. Bölgenin bütün belediye başkanları, meclis başkan vekilleri Urfa'ya gelecek. Bu şekilde çalışmalarımız devam edecek inşallah. Ben her zaman bunu söylüyorum, halkımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın yönetime katılması lazım. Sadece milletvekili ve belediye başkanından beklememek gerekiyor. Madem burada yaşıyoruz, vekillere ve belediye başkanlarına talepte bulunmak lazım. Her planın, projenin içinde olması gerekiyor. Özellikle yerel yönetimler konusunda yapılıp-bittikten sonra tenkit edilmemesi gerekiyor. Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odalarının katkı sunması gerekiyor. Belediye başkanlarımızda zaten halkala beraber. Bu AK Parti'nin bir misyonudur. Ben bu nedenle herkesin katkı sunmasını istiyorum" ifadelerine yer verdi.

'HEPİMİZ KENDİMİZİ GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ'

AK Parti'de İstanbul seçimi sonrası yaşanan gelişmeleri aktaran Vekil Açanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partiyi gözden geçireceğini kaydederek sözlerine son verdi:

"AK Parti 1 yıl içerisinde 3 seçim geçirdik. Biz de yorulduk, halkta yoruldu. Çok şükür seçimsiz bir döneme girdik. Bu nedenle 5 yıllık kalkınma planımızı hazırladık. Bundan sonra hedefimiz üretim, ekonomik durumun düzelmesi ve kalkınmadı. Kısmi bir revizyon olabilir.Şimdi tatilde Cumhurbaşkanımızı, büyük bir yorgunluk içerisinde. En son 15 temmuz mitinginde, İstanbul'da birlikteydik. Dinlenme sürecinden sonra muhtemelen kendisine gelen talepleri ortaya koyacak ve bir sonuç alacaktır. İstanbul seçimlerinden sonra alfabetik sıraya göre bütün milletvekillerimizi kahvaltıya aldı, istişare yaptı. Seçimin sonuçlarını, sebeplerini muhakeme ettik. AK Parti olarak muhakeme ve muhasebe zamanıdır. Hepimiz kendimizi gözden geçireceğiz. Cumhurbaşkanımız, herkesin performansını gözden geçirecektir ve ona göre bir düzenleme yapacaktır. Cumhurbaşkanımız ne yaparsa takdir onundur. Kabul bizden. 2002 ruhunu yakalamamız lazım, 2002 ruhuyla hedefimiz 2023 diyoruz inşallah."

Özlem DİKMEN-BİHA

25 Tem 2019 - 11:32 - Asayiş