Fehim Paşa Konağı son kez sahnelendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu 5 haftadır sahnelediği 'Fehim Paşa Konağı' son kez seyirciyle buluştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu 5 haftadır sahnelediği 'Fehim Paşa Konağı' son kez seyirciyle buluştu.

Sosyal Belediyecilik kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, yaz sezonunun ardından 7'den 70'e herkesi kapsayan yeni gösteriyle vatandaşlara hizmet veriyor. Her cumartesi günü saat 19.30'da Şair Nabi Kültür ve Konferans Salonunda, Turgut Özakman'ın yazdığı Hasan Ocakoğlu'nun yönettiği trajikomik olayların ele alındığı 'Fehim Paşa Konağı' Şanlıurfalı sanat severlerin beğenisine sunuldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne sanata verdiği önemde dolayı teşekkür eden sanatseverler, "Bu tür etkinliklerin devamını diliyoruz, bu tür güzel aktivitelerle buluşmak bizleri mutlu ediyor" şekline konuştular.

YENİ OYUN BAŞLIYOR

Vatandaşları kültürel ve sanatsal faaliyetlerle buluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede ücretsiz tiyatro hizmetini sürdürüyor. Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi şehir tiyatrosu Şair Nabi Kültür ve Konferans salonunda tiyatro severlerle yeni oyunlarla buluşmaya devam edecek. Yeni oyun için çalışmalarını tamamlayan şehir tiyatrosu bu hafta "hayatlı evin hayaleti" adlı oyunu ile tiyatro severlerle buluşacak.

32 Kişilik dev kadrosu ile vatandaşlara cumartesi günleri güzel bir gece yaşatan Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ekibi, geçmiş yıllarda gösterime giren oyunları ve gösteri sayısı ile Türkiye'de birçok ödüle layık görüşmüştü.

(HABER MERKEZİ)

# 1

16 Ara 2016 - 11:54 - Güncel