Urfalı vekilden ‘hastane’ müjdesi!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaretinin ardından, Viranşehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili müjdeli bir haber verdi.

AK PartiŞanlıurfaMilletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Sağlık BakanıFahrettin Koca’yı ziyaret etti. Daha önce Viranşehir İlçesi için Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi için Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunan Vekil Özşavlı, Viranşehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin programa alınmasını sağlamıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı’ya programa alınan Viranşehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin bu yıl içerisinde ihalesinin yapılacağı müjdesini verdi. Viranşehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin 2020 yılında temelinin atılacağını ve 3 yıl içerisinde bitirilerek hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Bakan Koca, Hastanenin 120 milyonTL’ye mal olacağını belirtti.

Desteklerinden dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür eden Vekil Özşavlı ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Şanlıurfa Türkiye’de doğurganlık oranının en yüksek olduğu İlimiz. Ortalama genç nüfus 18 yaşın altında. Merkeze yakın ilçelerimiz merkezdeki hastanelerinden faydalanıyor. Ayrıca Şanlıurfa’mızda Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladığında sağlık konusunda ciddi bir rahatlama meydana gelecektir. Viranşehir ilçemiz Şanlıurfa’ya uzak bir konumda. Viranşehir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hizmet vermeye başladığında hem Ceylanpınar hem de Kızıltepe ilçelerimize hizmet verebilecektir. 200 yatak kapasitesi ile her üç ilçeye hizmet verilebilecektir. Viranşehir ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımıza hizmet etmek için durmadan çalışmaya bakanlıkların kapısını aşındırmaya devam edeceğiz.”

BİHA

24 Tem 2019 - 10:26 - Sağlık