Ceylanpınar da teröre karşı safını belli etti

İstanbul Beşiktaş’taki Polise yönelik bombalı saldırı ve Kayseri’de askerlere yönelik gerçekleştirilen terör saldırısına yanıt, Ceylanpınar’da büyük bir yürüyüşle geldi.

İstanbul Beşiktaş’taki Polise yönelik bombalı saldırı ve Kayseri’de askerlere yönelik gerçekleştirilen terör saldırısına yanıt, Ceylanpınar’da büyük bir yürüyüşle geldi.

(Mehmet Sait AYDIN/CEYLANPINAR-İPEKYOL)

Ceylanpınar’da Akil Gençler Platformu öncülüğünde, bir araya gelen yüzlerce vatandaş terörü protesto etmek için yürüyüş gerçekleştirdi. İstanbul Vodafone Arena çıkışında bekleyen polislere yönelik yapılan terör saldırısında 37’si polis 44 kişi hayatını kaybetti. Önceki gün ise Kayseri’de askere yönelik terör saldırısında 14 asker yaşamını yitirirken çoğunluğu yine asker olan 55 kişi ise yaralandı. Yaşanan terör saldırılarının ardından Ceylanpınar’da Akil Gençlik Platformu öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının çağrısı üzerine bir araya gelen yüzlerce vatandaş ilçenin Gazi caddesinden başlayarak ilçe Emniyet Müdürlüğüne kadar PKK aleyhine sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Türk bayraklarının açıldığı yürüyüş sonunda birer açıklama gerçekleştiren Emniyet Müdürü Mehmet Erol Duyar ve Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran kalabalığı yönelik birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmada terör lanetlenirken, Kayseri’deki terör saldırısında yaşamını yitiren askerlere Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar dilerken, yaralılara ise acil şifalar dileklerinde bulunuldu. Yürüyüşe katılan vatandaşlar ve STK’lar yapılan terör saldırıları karşısında seslerini arttırarak yükseltmeye devam edeceklerini, terör saldırılarının birliği bozamayacağını ifade etti. Akil Gençlik Platformu önceki gün de İlçe Kaymakamı, Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Bölük Komutanı ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Bahçelievler Kültür ve Taziye evinde İstanbul ve tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okuttu.

# 1

19 Ara 2016 - 16:38 - Güncel