Pide kuyruğu değil, sağlık kuyruğu!

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası acilinde yaşanan yoğunluk bu kadar da olmaz dedirtti. İftardan sonra artan yoğunlukta yüzlerce kişi kuyrukta bekledi.

Şanlıurfa'nın en önemli problemlerinden biri sağlık konusu.

Uzun yıllardan bu yana yaşanan bu sorunlar arasında,hastanelerin yetersiz olması, doktor ve personel azlığı, ekipman gibi birçok problem yer alıyor.

Bu sorunlar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, özellikle hastanelerin acil servislerindeki yoğunluk 'bu kadar da olmaz' dedirtiyor.

Vatandaşlar, kentteki hemen her hastanenin acil servisinde uzun süre sıra beklerken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası acil servisinde dün akşam yüzlerce kişilik kuyruk oluştu.

İftardan sonra başlayan yoğunluk geç saatlere kadar devam ederken, bir günde toplam bin 300 hastanın acil servise başvurduğu ifade edildi.

Dün akşam yaşanan yoğunluğu fotoğraflayan vatandaşlar, duruma isyan etti. Saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını aktaran vatandaşlar, yetkililere çözüm bulmaları için seslendi.

'MUAYENE YOK!'

Yine yaşanan yoğunluğu eleştiren bir vatandaş da, "Şanlıurfa Haliliye Acil Servisi. Yok böyle bi kalabalık, hasta sıra numarası 760 bekle sıra gelsin. Bu doktorun ne faydası olacak hastaya, neyin var şuram ağrıyor tamam hemen iğne muayene yok" diyerek tepkisini dile getirdi.

İPEKYOL

21 May 2019 - 12:32 - Güncel