TÜMSİAD, belediye belediye gezdi

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’yi ziyaret etti. Seçim ortamından uzak 4 buçuk yıllık hizmet sürecinde birçok sorunun üstesinden gelinebileceği konusunda görüş birliğine varıldı.

TÜMSİAD Şanlıurfa Yönetim Kurulu M.Sadık Sade Başkanlığında Büyükşehir ve Karaköprü Belediyesini ziyaret etti.

AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ile AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Müjde Sakar’ın da hazır bulunduğu ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.

Heyetin Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaretinde söz alan Sade, kentin sorunları konusunda aciliyet sırasına göre hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve kalabalıklaşan kenti olduğuna dikkat çeken Sade, “Yaklaşık iki milyon kişi yaşıyormuş gibi hesap yapılan ve ödenek gönderilen ancak aslında 2 buçuk milyona hizmet veren bir Büyükşehir Belediyemiz var. Urfa’ya Büyükşehir Başkanı olan kişinin işi hep zor olmuştur. Bizler hem bir iş adamları derneği olarak hem de Şanlıurfalı olarak şehrimizin sorunlarına duyarlıyız ve çözüm üretimi konusunda elimizden geleni yapmaktayız. Yaptığı tüm hayırlı hizmetlerde yanlarında olacağız. Ben ve arkadaşlarım kendilerine başarılar diliyoruz. Başkanımızla Seçim sürecinde de görüşmüş ve hazırladığımız raporları takdim etmiştik. Şimdi bu projelerin hayata geçirilmesi zamanıdır” şeklinde konuştu.

Beyazgül ise TÜMSİAD’ın icraatlarıyla her zaman farklı bir çizgi oluşturduğunu ve hizmet süresince bu fikirlerinden istifade edeceklerini söyledi. Bir yandan Şanlıurfa içerisindeki sorunlarla uğraştıklarını ifade eden Beyazgül, “Şehrimizde çözmek zorunda olduğumuz sorunların farkındayız. Hem bunlarla ilgilenirken hem de Ankara’da Bakanlıklar nezdinde çaba sarf ediyoruz. Başta Çevik Kuvvet kavşağı inşaatı olmak üzere bir çok önemli proje yakın takibimiz altında. Şanlıurfa’lı hemşerilerimize hak ettikleri bir Belediye hizmeti sunma gayretindeyiz. Bu anlamda görüşleriniz bizim için çok değerlidir. Sık sık istişareler gerçekleştirerek bu memleketi birlikte yöneteceğiz” dedi.

Heyet daha sonra Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’yi makamında ziyaret ederek, yeni dönem için başarılar diledi. Ziyarette özellikle inşaat sektörünün önünü açmak için yapılması gerekenler görüşüldü.

İPEKYOL

24 Nis 2019 - 09:40 - Güncel