Urfa’ya objektiflerimizi çevirelim!

Ötekilerin Fotoğrafçısı Mehmet Kılıç, workshop çalışmasıyla 03-09 Haziran tarihleri arasında Urfa Fotoğraf Gezisi düzenleyecek. 7 gün boyunca sürecek olan etkinlikte Kılıç, hem rehberlik yapacak hem de workshop çalışmasını ücretsiz sunacak.

Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel mirasını fotoğraflarınızla ölümsüz hale getirmek ister misiniz? İşte tam size göre bir fırsat. Ötekilerin Fotoğrafçısı Mehmet Kılıç, workshop çalışmasıyla 03-09 Haziran tarihleri arasında Urfa Fotoğraf Gezisi düzenleyecek.

7 gün boyunca sürecek olan etkinlikte Kılıç hem rehberlik yapacak hem de workshop çalışmasını ücretsiz sunacak. “Gelin Peygamberler Şehri Urfa'ya objektiflerimizi çevirelim” diyen Kılıç, yapılacak olan geziye ilişkin olarak, “Göbeklitepe, devrim niteliğinde bir keşif! Göbeklitepe; Stoneage’den 7 bin, Mısır piramitlerinden ise 7 bin 500 yıl daha eskidir! Tarihi günümüzden 11 bin yıl öncesine dayanan Göbeklitepe'yi de es geçmeyeceğiz gezimizde. Gerek tarihi dokusu, gerekse kadim yapısıyla yerli ve yabancı birçok fotoğrafçıya ev sahipliği yapan Urfa, Nuh tufanından sonra ilk şehir olarak bilindiğinden kadimdir. Dünyada; tek tanrılı ilk başladığı şehirdir, Nemrud'un Hz. İbrahim'i ateşe attığı, buğdayın ilk ekilmeye başlandığı, ve konik evleriyle, buğdayın ve insan emeğinin dans ettiği Harran ovasıyla, ve tabi ki Cilalı Taş devrinden beri yerleşim yeri olarak bir şehirdir. Aslında Urfa'ya dair anlatılacak o kadar çok şey var ki, biz kısa keselim çünkü anlatmak yerine fotoğraf makinenizi alın gelin objektiflerimizle anlatalım ne dersiniz? Urfa doğduğum, kültürünü aldığım, toprağında yalınayak yürüdüğüm, havasıyla esmerleştiğim memleketimdir. Gelin size rehberlik edeyim, hem çekelim hem gezelim. Ve ayrıca; Hanlar, Bedesten Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Harran Kapı, Şehir Müzesi, Arkeoloji Müze, Hayatlı Evler, Reji Kilisesi, Kuşçular Pazarı, Harran Kubbeli evler… Urfa Fotoğraf Gezimiz 03-09 Haziran tarihleri arasında uygunum. 7 gün boyunca size rehberlik ve özel fotoğraf workshop sunumu yapabilirim, dilerseniz 1 gün, dilerseniz 2 gün. Tüm sunumlarım ücretsizdir! Ama acı bir mırra kahvenizi içerim…” ifadelerini kullandı.

İletişim için telefon numarası: 05436327665

İPEKYOL

30 May 2019 - 17:31 - Kültür Sanat