Urfa Pul biberi “Taste Of Urfa” markasıyla Avrupa sofralarında

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ. Tarafından “Taste Of Urfa” markasıyla yurtdışına açıldı. Dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon’da da satılan Urfa pul biberi, Amazonun İtalya sayfasında en çok satılanlar listesine girdi.

Şanlıurfa’da Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü ortaklığında kurulan Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ. kentin gastronomi değerlerini yurt dışına taşıyor. Yürüttüğü çalışmalarla yöreye özgü lezzetlerin yurt dışında pazarlanmasını amaçlayan şirket, 20 ülkeye ihracat yapmayı planlıyor. Dünyaca ünlü Urfa İsotu’nun pazarlanması için çalışma başlatan şirket, “Taste Of Urfa” markasını oluşturdu. “Taste Of Urfa” markasıyla Urfa İsotu’nu 5 farklı çeşitle ihraç etmeye başlayan şirket, dünyaca ünlü alışveriş sitesi amazon üzerinden de satış yapıyor.

İTALYADA EN ÇOK SATILANLAR LİSTESİNDE

Amazon üzerinden Avrupa’ya satılan Urfa İsotu’nun alışveriş sitesinin İtalya sayfasında en çok satılanlar listesine girdiğini duyuran Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Oluşturduğumuz ‘Taste Of Urfa’ markasıyla Avrupa pazarındaki yerini alan Urfa İsotu, dünyaca ünlü online alışveriş portalı Amazon’un İtalya sayfasında en çok satılanlar listesine girdi. Dünya, #Şanlıurfa’mızın bereketli topraklarında üretilen lezzetlerin tadına varacak” ifadelerini kullandı.

BİHA

#

23 Ağu 2021 - 16:51 - Güncel