Halil’e bir destek de Başkan Kuş’tan geldi

Şanlıurfa’da yaşayan ‘Konjenital aural atrezi’ hastalığı olan 8 yaşındaki Halil’e, Ahbap Derneği Kurucusu Haluk Levent’ten sonra Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’tan da tedavisi için gerekli destek geldi.

Kentte yaşayan 8 yaşındaki Halil, 100 bin canlı doğumda bir görülen dış kulak yolunun hipoplazi veya aplazisiyle karakterize; mikroti ve orta kulak anomalileriyle ilişkili olan ‘Konjenital aural atrezi’ hastası. Hastalığı nedeniyle annesiyle birlikte birçok hastaneye ve doktora başvurmuş ancak gerekli tedaviyi görememiş. Halil, hastalığı nedeniyle hem içine kapanık hem de yaşıtları tarafından dalga geçildiği için okula da gitmek istemiyor. Sosyal medya üzerinden Halil’in hastalığının tedavisi için paylaşım yapan Abdurrahman Öz’ün sesine Ahbap Derneği Kurucusu ve Başkanı Haluk Levent’ten sonra, bir destek de Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’tan geldi.

KUŞ; “GEREKENİ BİZLER DE YAPMAK İSTERİZ”

Kuş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Eyyübiye Belediyemiz İyilik Merkezimiz vasıtasıyla kardeşimize ulaşıp, gerekeni bizler de yapmak isteriz. Geleceğimizin teminatı olan her bir çocuğumuza ulaşıp, çocuklarımızın sosyal hayata adaptesine kolaylık sağlayacak her çalışmada biz de varız İnşallah” diyerek, Halil’e gerekli desteğin verileceğini belirtti.

BİHA

#

22 Ağu 2021 - 17:49 - Güncel