Şanlıurfaspor'da ilk etap kamp dönemi tamamlandı

Yeni sezon için Bolu'da kamp çalışmalarını sürdüren Şanlıurfaspor'da bugün itibariyle ilk etap kamp dönemi tamamlandı. Sarı Yeşilli ekip iki günlük aranın ardından yine Bolu'da farklı bir bölgede kamp çalışmalarına devam edecek.

2021-2022 yılı için yaptığı transferlerle ligin takip edilen ekibi Şanlıurfaspor, Bolu'da ilk etap kamp dönemini tamamladı. Her iki etabı 14'er günlük periyotlarla sürecek kamp dönemi için sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez antrenman gerçekleştiren Şanlıurfasporlu futbolcular, Teknik Direktör Gürses Kılıç yönetiminde lige sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

Bolu'da da çok önemli transferler gerçekleştiren ekibin kamp sürecini değerlendiren Teknik Direktör Gürses Kılıç, Şanlıurfaspor'un güçlü bir kadro olduğunu ifade etti. İlk etap kamp döneminin verimli geçtiğini dile getiren Teknik Direktör Kılıç, "Çalışmalarımız oldukça verimli geçiyor. Fiziksel olarak antrenman yapıyoruz. Tabi bundaki en önemli etken sayısal olarak eksik durumdayız. Dolayısıyla taktiksel antrenmanlara çok giremiyoruz. Tamamen fiziksel antrenmanlar; kuvvet ve dayanıklık şeklinde geçiyor. Bilindiği gibi biz Beyaz Gruba düştük. Diğer gruba göre ilk zamanlarda hedefe oynayan takım sayısı azdı. Ama son dönemlerde bazı takımların ciddi atakları var. Çok farklı planlarla karşımıza çıktılar. Şuanda hedefe oynayan takım sayısı artmış durumda. Tabi ki bizim de hedeflerimiz var ve biz de ona göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Biz de ona göre hazırlanıyoruz. Herkes güçlü olabilir ama Şanlıurfaspor her zaman güçlüdür ve de güçlü olacaktır" dedi.

"İYİ BİR KADRO KURMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Transfer politikasında genç ve tecrübeli karışımı bir tutum sergilemeye özen gösterdiklerini de sözlerine ekleyen Teknik Direktör Gürses Kılıç, "Biz biran önce eksikliklerimizi tamamlayıp lige hazır girmek istiyoruz. Onun için de her anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İyi bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Geçen yıldan aramızda kalan arkadaşlarımız da var. Onun dışında da önemli transferler yapmaya çalışıyoruz. Transfer politikasını biraz genç ve tecrübeli karışımı yapmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar bunu başardık. Ama bundan sonra alacağımız futbolcular nokta transferi, özellikle forvet, kanat oyuncuları, yani hücum bölgesine alacağımız oyuncuların kaliteli ve önemli oyuncular olması için çalışma içerisindeyiz. İnşallah onu da en kısa sürede halledeceğiz. Yönetim Kurulumuz Transfer Komitesi de bu konuda ciddi çalışmalar içerisinde. Tabi önemli futbolcuları almak kolay değil. Hem bu işin mali külfeti var hem de futbolcu bulmak kolay değil. Tabi bunun için ciddi çalışma içerisindeyiz ve önemli isimlerle görüşme halindeyiz" şeklinde konuştu.

BİHA

#

05 Ağu 2021 - 14:38 - Güncel