Milletvekili Fakıbaba’dan Eyyüpoğlu’na cevap

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, birkaç yıllık okul binasında yaşanan çökmeyle ilgili kendisine ağır sözler sarf eden Müteahhit Ali Eyyüpoğlu’na yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi.

Eyyübiye ilçesinde, 'Titanik Okul’ olarak da adlandırılan ve daha önce dış cephesi dökülen kampüste yer alan bir okulun, bu sefer de iç kısmında adeta deprem olmuş gibi asma tavanı yerle bir olmuştu. Milletvekili Fakıbaba, bu durumu okulu yapan yüklenici firmaya bağlamış ve "Hesap sorulmadığından cesaret alarak bu hırsızlıklarını rutin hale getirmişlerdir" demişti. Okulu yapan Müteahhit Ali Eyyüpoğlu da, bu açıklamaya sert cevap vererek, Fakıbaba’ya yönelik ağza alınmayacak sözler sarf etmişti.

FAKIBABA: “FAKİR FUKARANIN HAKKINI GASP ETMEKTEN VAZGEÇİN”

Eyyüpoğlu’nun yaptığı bu açıklamasına cevap veren Fakıbaba, şu sözlere yer verdi:

“Sizin gibi yüzsüz, ahlaksız, hırsız ve şovmen birine cevap vererek seviyenize kendimi düşürmek istemezdim. Ama beni bu tartışmaya siz zorladınız. Size cevabım ektedir.

Ben haber konusu okulun hangi yüklenici tarafından yapıldığını bilmiyordum. Bir milletvekili olarak milletim adına olayın araştırılmasına destek vererek görevimi yaptım. Bahse konu okulu sizin yaptığınızı açıklamanızdan öğrendim ve hiç de şaşırmadım. Zaten açıklamanızla da işi doğru yapmadığınız anlaşılıyor. Gerek bu okul ve gerekse devletten almış olduğunuz diğer ihaleleriniz de incelendiğinde, yaptığınız hırsızlıklarınızın mahkeme tarafından da teyit edileceğine inanıyorum. Esasen siz ve benzerleriniz bu memleketi yıllardır sömürmekten, fakir fukaranın hakkını gasp etmekten vazgeçin, hala doymadınız mı? Yeter artık! Benim şahsılarla problemim yok. Devleti ve milleti sömürerek haksız yere kazanç elde eden, yaptığı işin hakkını vermeyen zihniyetle problemim var. Urfa adına her zaman bu zihniyete karşı mücadele etmeye devam edeceğim. Siz ve sizin gibilerin yaptığı usulsüzlüklerin araştırılarak cezalandırılması, size imtiyaz tanıyan bürokratların da hesap vermesi için de Tüm Urfa'lılar adına en kısa zamanda mahkemeye başvuracağım.”

BİHA

#

05 Ağu 2021 - 16:38 - Güncel