TÜGVA’nın yaz okulları Akçakale’de başladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tüm yurtta düzenlediği yaz okulları kurs faaliyetlerini Akçakale’de de başlattı.

TÜGVA Akçakale ilçe Temsilciliği tarafından organize edilen ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Yaz Okulu Kurslarına yüzlerce öğrenci katılım gösterdi. Okulların tatil edilmesiyle birlikte başlatılan yaz okulları etkinlikleri Akçakale merkezi okulların bir kısmında sürdürülüyor. Yaz okulları kurslarında; kuran öğrenme, Din ve Ahlak bilgisi, el sanatları, sportif faaliyetler ve sosyal etkinlikler düzenleniyor.

Etkinlikler, Akçakale Süleyman şah ilköğretim okulu bahçesinde sürdürüyor. TÜGVA Şanlıurfa il başkanlığı tarafından gönderilen palyaçolarla hoşça vakit geçiren öğrenciler, ilk defa canlı palyaço görmenin mutluluğunu yaşadı. Akçakale Süleyman Şah İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinliğe katılım gösteren öğrenciler ve veliler, yapılan etkinlikte büyük heyecan ve mutluluk yaşadı.

ÇELİKÇİ: YAZ OKULU 6 AY SÜRECEK

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Akçakale İlçe Temsilcisi Mustafa Çelikçi yapılan etkinliklerin her yıl düzenli olarak yapıldığını ve bundan sonrada sürdürüleceği söyledi. Mustafa Çelikçi, TÜGVA’nın yaz etkinliklerine ilişkin yaptığı açıklamada, “ Her sene yaz aylarında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi geçen yıl salgın nedeniyle yapamamıştık. Ancak bu yıl şartların biraz daha düzelmesi ile faaliyetlerimizi minik kardeşlerimizle bir araya gelerek gerçekleştiriyoruz. Toplam 6 hafta sürecek olan ilkokul yaz okulu programımızda kardeşlerimiz Kur’an’ı Kerim’i öğrenerek, temel dini bilgiler ve hadis dersleri ile Peygamber efendimizin hayatını kendilerine örnek alabileceklerdir. Ayrıca düzenlediğimiz spor turnuvaları, geziler, yarışmalar ve piknik gibi sosyal etkinliklerimiz devam edecektir. Amacımız milli ve manevi değerlerimizi çocuklara aktarmak ve onları ahlaklı birer birey haline getirmektir” dedi.

BİHA

#

11 Ağu 2021 - 16:48 - Güncel