Öğrencilere ilk yardım semineri verildi

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine, temel yaşam desteği ‘İlk Yardım’ konulu bir seminer verildi.

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine, temel yaşam desteği ‘İlk Yardım’ konulu bir seminer verildi.

Şanlıurfa’da kan bağışı kampanyası kapsamında Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine, temel yaşam desteği ‘İlk Yardım’ konulu bir seminer verildi.

Eyyübiye Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda uygulamalı olarak verilen eğitime Sosyal Bilimler MYO öğrencileri ve hocaları yoğun ilgi gösterdi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, yüksek öğretim kurumlarında temel yaşam desteği eğitiminin önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Elmastaş 7 yıldır bu tür etkinlikleri düzenleyen Kızılay’a teşekkür etti. Şanlıurfa Kızılay Müdürlüğü İlk Yardım Eğitmeni Dr. Akgün Eroğlu Özbaran tarafından verilen temel destek eğitimi uygulama olarak gösterdi. Düzenlenen etkinliğin sonunda Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Prof. Dr. Necmetin Elmastaş ilk yardım eğitmeni Dr. Akgün Eroğlu Özbaran’a günün anısına plaketi takdim etti.

KAN BAĞIŞI

Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO -Dış Ticaret Bölümü-Kızılay işbirliği ile her yıl geleneksel olanak düzenlenen ‘Kan Bağışı Etkinliğini’ bu yıl Eyyübiye Kampüsü’nde gerçekleşti. 12-13 Aralık tarihlerinde devam eden etkinliğe yüzlerce öğrenci gönüllü kan bağışında bulundu. Kızılay a ait bir tır ile kampüs içinde gerçekleşen etkinliğe katılan öğrenciler ülkenin kan ihtiyacını karşılamakta mutlu olduklarını ifade etti.

(HABER MERKEZİ)

# 1

16 Ara 2016 - 12:00 - Güncel