Flaş: Futbolculara verilen çek sahte mi?

Sık sık maddi sorunlar ile gündeme gelen Şanlıurfaspor'da flaş bir iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre, futbolcular ile anlaşan Şanlıurfaspor Yönetimi tarafından oyunculara verilen çek sahte çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele edecek olan Şanlıurfaspor'da, kriz dönemi devam ediyor.

Sık sık maddi sorunlar ile yerel yönetimlerin kapısını çalan Urfaspor'da flaş bir iddia daha ortaya atıldı.

Şanlıurfasporlu futbolcular, toplu olarak yaptıkları açıklamada kendilerine verilen çekin sahte olduğunu açıkladı. Sezon başı imzaladıkları sözleşme karşılığında çek aldıklarını aktaran futbolcular, günü geldiğinde gittikleri bankada çekin altına atılan imzanın sahte olduğunu öğrendiklerini kaydetti.

İşte, Şanlıurfasporlu futbolcular tarafından yapılan toplu açıklama:

"Bilindiği üzere uzun bir süredir Şanlıurfa Spor Kulübü' nün şanlı formasını terletmekte ve kulübün en zor durumunda dahi kulübümüzü yalnız bırakmamaktayız. Diğer takımlardan gelen transfer tekliflerini dahi geri çevirerek, sadece Şanlıurfa Spor Kulübü' nün yaşaması adına büyük fedakarlıklarda bulunarak, Şanlıurfa Spor Kulübü ile 2019-2020 futbol sezonu için yeniden anlaşmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda, Şanlıurfa Spor Kulübü yönetiminin belirlediği kamp otelinde yeni sezon hazırlıklarımıza başlayıp, bugüne dek alın terimizin son damlasına kadar yine Şanlıurfa Spor Kulübü' nün yaşaması adına çalıştığımızı sayın kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.

Ancak dün itibari ile tarafımıza yeni sözleşme imzalamamız için kulüp başkanı Mehmet Yılmaz'ın şahsı tarafından gözlerimizin önünde keşide edilerek teslim edilen çekleri günü geldiğinde bankada karşılığını sorgulattığımızda banka tarafından bizlere, anılan çeklerdeki imzanın sahte olduğu ve Mehmet Yılmaz'a ait olmadığının bankaya yine Mehmet Yılmaz tarafından ihbar edildiği, dolayısı ile ödeme ile ilgili bir işlem yapılamayacağının bilgisi verilmiştir.

Bununla birlikte yine yeni sezon hazırlıklarımızı yaptığımız kamp oteli yönetimi tarafından tarafımıza otel konaklama ve kamp ücretlerinin ödenmemesi sebebiyle takımın 13:00 itibari ile otelden çıkarılacağı bilgisi verilmiştir.

Gelinen bu noktada Sn. Mehmet Yılmaz'ın imzası kendisine ait olan çeklerdeki imzaların kendisine ait olmadığı yönündeki asılsız ihbarı, kamp otel ücretlerini ödememesi sebebiyle otelden tahliye edileceğimiz gerçeği her türlü izahtan varestedir. Bu itibarla anılan söz konusu gelişmeleri terimizin son damlasına kadar yaşaması için mücadele ettiğimiz Şanlıurfa Spor Kulübü camiasının ve tüm kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz."

Futbolculardan gelen açıklama sonrası yönetim sessizliğini korurken, gözler yapılacak açıklamaya çevrildi.

BİHA

25 Tem 2019 - 16:25 - Spor