Özyavuz, eğitime desteğini açıkladı

Harran Belediye Başkanı Özyavuz, “Eğitime yönelik her türlü projenin içinde yer almaya hazırız” dedi.

Harran Belediye Başkanı Özyavuz, “Eğitime yönelik her türlü projenin içinde yer almaya hazırız” dedi.

Harran İlçe Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, geleceğin teminatı çocukların eğitimine yönelik her türlü projenin içerisinde yer almaya hazır olduklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Şanlıurfa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Seval ile birlikte Harran’ı ziyaret ederek, Kaymakam Temel Ayca ve Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ile görüştü. Harran Belediyesi’nde samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, ilçenin eğitim durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özyavuz, “Sevgili hocalarımızla bir araya gelmek, onların gençlerimiz ve öğrencilerimiz için geliştirdikleri projeleri öğrenmek, bana büyük bir keyif veriyor. Harran Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz çalışmalarımıza ışık tutan, yön veren hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yerel yönetimlerin de eğitime güçleri ölçüsünde destek vermekle görevli olduğunun altını çizen Özyavuz, “Harran Belediyesi olarak, gelişmemizin, büyümemizin, yarınlarımızın, teminatı olan çocuklarımıza yönelik her türlü projenin içinde olmaya hazırız” diye konuştu.

Kaymakam Temel Ayca ise, gerek Kaymakamlık gerekse Harran Belediyesi’nin eğitime her türlü desteği verdiğini belirterek, “Eğitim bizim için her şeyden önce gelir” ifadesini kullandı.

Kaymakam Ayca ve Başkan Özyavuz, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ile Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Seval’e, ziyaretin anısına plaket verdi.

(HABER MERKEZİ)

# 1

18 Ara 2016 - 12:24 - Güncel