Urfa OSB'den su kesintisi iddialarına yalanlama

Şanlıurfa OSB'de su sorunu yaşandığı iddiaları üzerine OSB Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada iddialar yalanlanarak "Kritik dönemler içinde bulunmamıza rağmen ciddi bir kesinti henüz olmamıştır" denildi.

Ekonominin kalbi Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) Ağustos-Eylül-Ekim aylarında su sorunu yaşandığı iddialarına yanıt geldi.

Şanlıurfa OSB Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ciddi bir su kesintisi olmadığı, sanayicilere de olası kesintiler için yedek depolarını dolu tutmaları uyarıda bulunduklarını belirterek şu ifadelere yer verildi:

1. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi ile sanayiciler arasında yapılan su abonelik sözleşmesinde sanayicinin kullanacağı aylık su miktarı belirlenmiş, bu belirlenen su miktarı kadar sanayicimize yedek depolama sistemi bulundurma zorunluluğu getirilmiştir.

2. Bölge Müdürlüğü'müzün sanayicilerimize yazmış olduğu uyarı yazısında, 3 aylık yoğun tüketim dönemi içerisinde sanayicilerimizin üretimlerinin aksamaması için ani durumda gelişecek bir kesintiden aksi yönde etkilenmemelerini amaçlanmaktadır. Yedek depolarının hali hazırda dolu tutmaları istenmiştir.

3. Gelinen süreçte kritik dönemler içinde bulunmamıza rağmen ciddi bir kesinti henüz olmamıştır

4. Önlem olarak OSB tarafından bölge sınırlarımız içinde geçtiğimiz günlerde 2 adet su kuyusu ana hatta bağlanmak suretiyle faaliyete alınmış, 2 adet su kuyusunun da bağlantı çalışmaları devam etmektedir.

5. Projesi tamamlanan İsale hattının tamamlanması için ŞUSKİ ve Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz üst düzeyde gerçekleşmektedir. Sayın valimizin de yoğun uğraşı ile yapılması planlanan isale hattı projesi için 35 milyon TL'lik hibe sağlanmıştır. ŞUSKİ proje ve keşif çalışmalarını güncellemiş yıl sonuna kadar işin ihale edilmesini planlamaktadır.Proje bütçesi toplam 82 milyon TL'dir.

6. Bölge içerisindeki kuyularımızın faaliyete alınması ile birlikte ciddi bir su kesintisi tarafımızca öngörülmemektedir."

BİHA

#

02 Ağu 2021 - 22:14 - Güncel