Bahçelievler yangın! Hortum kısa gelince...

Bahçelievlerde öğleden sonra bir apartmanda yangın çıktı. Dumanları görenler durumu itfaiye ekiplerine haber verdi ancak itfaiye hortumunda yaşanan sorun nedeniyle vatandaşlar tepki gösterdi.

Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi Bahçelievler Mahallesinde öğleden sonra bir apartmanda yangın çıktı.

101. sokaktaki bir apartmanın en üst katında çıkan yangın korkuya neden olurken, durumu görenler itfaiye ekiplerine haber verdi.

Evden dumanlar yükselirken, vatandaşlar da meraklı gözlerle olanları izledi.

Olay yerine geç geldikleri iddia edilen itfaiye ekiplerine vatandaşlar tepki gösterirken, itfaiyenin kullandığı hortumun delinmesi ve kısa kalması seslerin yükselmesine neden oldu.

Kısa kalan hortum nedeniyle yangına geç müdahale edildiği öne sürülürken, Suriye uyruklu bir vatandaşın hortumu onarmaya çalışması dikkatlerden kaçmadı.

Yine yangının çıktığı apartmanda güvenlik önlemleri alınmazken, bina boşaltılmadı. Yangının çıktığı evin yan tarafındaki daire ile diğer apartmanlardaki vatandaşların yangını izlemesi tehlikeye neden olurken, bu konuda da bir çalışma yapılmaması tepki çekti.

Yangın nedeniyle civar yollarda trafik bir süre tıkanırken, ekiplerin müdahalesi sonucunda alevler kontrol altına alındı.

BİHA

24 Tem 2019 - 18:21 - Asayiş