İnanç turizminin çehresi değişiyor

Şanlıurfa’da inanç turizminin en önemli mekanlarından birisi olan Hayati Harrani Camii ve Türbesinde, Harran Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapıldı.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz ile birlikte değişim ve dönüşüm sürüyor.

Harran Belediyesi tarafından inanç turizminin en önemli mekanlarından birisi olan ve on binlerce turist tarafından ziyaret edilen Hayati Harrani Cami ve Türbesinde peyzaj çalışması yapıldı. Yıllarca bakımsız kalan Hayati Harrani Cami ve Türbesinde yapılan ağaçlandırma, çimlendirme, lavabolarda yenileme ve türbe içerisinde gerçekleştirilen tadilat çalışmaları ile bölge, cazibe merkezi haline getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özyavuz, "Bir yandan ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek için çalışmalar yaparken, diğer taraftan da ilçemizin turizm potansiyelini arttırmak için gayret gösteriyoruz. Hayati Harrani Cami ve Türbesini on binlerce turist ziyaret ediyordu. Burası yıllarca bakımsız bırakılmış. Burada yaptığımız çalışmalar, cami ve türbe etrafının çehresini değiştirdi" ifadelerini kullandı.

06 Tem 2019 - 17:39 - Siyaset