143 bin genç sulama kanalına değil havuza gitti!

Şanlıurfa'da özellikle yaz aylarında yaşanan boğulma vakalarının önüne geçmek ve genç nüfusu spora yönlendirmek için 17 havuzu hizmete açan Büyükşehir Belediyesi sayesinde 1 ayda 143 bin genç havuz keyfi yaşadı. Binlerce genç ücretsiz kurslarda yüzme eğitimi alırken, havuzlar sayesinde kanalda boğulma oranlarında da düşüş yaşandı.

Şanlıurfalı genler artık kanallarda değil belediye çatısı altında güvenilir havuzlarda serinliyor.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin talimatıyla gençler için kent merkezi ve ilçelerde yaz ayları için 17 havuzu hizmete açtı.

Gençleri boğulma tehlikelerine karşı kanallardan uzaklaştırmak ve sporla kötü alışkanlıkların önüne geçmeyi hedefleyen belediye, ücretsiz yüzme kurslarını da devreye soktu. 25 antrenör eşliğinde haftanın 4 günü (Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) saat 09.00-12.00 arası 4 bine yakın gence kurs verildi.

"BOĞULMA VAKALARININ ÖNÜNE GEÇİYORUZ"

Gençlik, Spor ve Eğitim Şube Müdürü Aziz Çiftçi, Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin gençlere ve spora verdiği önemi yaptığı hizmetlerle ortaya koyduğuna dikkat çekerek “Verilen hizmetin karşılığını alıyoruz. 1 ayda 143 bin genç havuzlarımızı kullandı. Böylece kentte yaz aylarındaki boğulma vakalarının da büyük oranda önüne geçilmiş oldu. 17 havuzumuzda yüzme öğrenen ve kursa devam eden 4 bin kursiyerimize de bir çanta, tişört, şort ve bone hediye etti. Gençlerimizi her havuz sezonunda güvenilir ve hijyenik olan havuzlarımıza bekliyoruz. Gençlerimiz havuzlarda hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de ücretsiz olarak yüzme öğreniyor “ dedi.

BAYRAMDA HAVUZLAR AÇIK MI?

Öte yandan havuzların Kurban Bayramı’nda kapalı olduğu öğrenildi. Havuzlar bayramın 1,2 ve 3. Günleri hizmet vermeyecek. Bayramın 4’üncü gününden itibaren sezon kapanana kadar hizmete açık olacak.

Özlem ÇELİK/İPEKYOL

17 Ağu 2018 - 14:49 - Güncel