Urfa’da ‘vekalet kurban’ programı

‘2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı’ Şanlıurfa’da yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim ProgramıTanıtım Toplantısı”, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama I. Daire Başkanı, Dursun Ali Coşkun’un sunumu ile gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Milli İrade Konferans Salonunda düzenlenen programa 13 ilçeden katılım sağlandı. Yaklaşık 750-800 kişinin katıldığı program, Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın selamlama konuşması ile devam etti.

Taştan konuşmasında, “Günümüzde insanlığın birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığı bir dönemin içerisindeyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız; insanlığın sıkıntıları ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerine destek olup gereken yardımı sağlamıştır. Her yıl milyonlarca kardeşimize umut olduğumuz dönemlerden birisi de bayramlardır. Başkanlığımız; bu yıl ‘Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla milyonlarca mazlum gönüllere dokunmayı hedeflemiştir.

Rabbimiz bizleri kurbanını paylaşan, kardeşiyle yakınlaşanlardan eylesin. Sağlık, bereket, huzur içerisinde bayrama kavuştursun. Bu vesileyle ilimize teşrif eden Daire Başkanımız Sayın Dursun Ali Coşkun hocamıza teşekkür ederim” dedi.

COŞKUN: BAYRAM SEVİNCİ OLACAKTIR

2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı için kente gelen Diyanet İşleri Başkanlığı; İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Atama I. Daire Başkanı Dursun Ali Coşkun ise sunumunda, “Daha çok mazlum ve muhtaç insanın yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayramı yaşamalarına katkıda bulunmak için ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla heyecan ve özveri ile hep birlikte mazlum ve ihtiyaç sahipleri kardeşlerimiz için gayret edeceğiz.

Değerli kardeşlerim, Kurbanlarımız yüce rabbimize bizi yaklaştıran ibadetlerimizden bir tanesidir. Belki vekalet vereceğiniz bir hisse dünyada hiç et ile tanışmamış bir kardeşimize bayram sevinci olacaktır. Bizler duyuyoruz ki vakfımız aracılığıyla sizlerin yurt dışına gönderdiği kurban hisselerinden, etleri kurutup yıl boyunca yiyeceklerinde toz halinde ufalayarak kullandıklarını biliyoruz. TDV’nin yürütmüş olduğu çalışmalara ve vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenler www.tdv.org vebagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabilecekler.

Bu yıl ilk kez Android ve App Store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamasından da bağışlarını gerçekleştirebilecekler. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilecekler. Rabbimiz yapmış olduğunuz ve yapacağınız yardımları kabul eylesin. Bizleri sabırla dinlediğiniz için teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

08 Tem 2019 - 13:28 - Siyaset