Urfalı vekil, 2 ilçe için hibe aldı!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, beraberinde Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u ziyaret etti.

31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin kazandığı Ceylanpınar veViranşehir için destek isteyen ŞanlıurfaMilletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, çevre temizliği ve üst yapı çalışmalarının aksamaması için araç-gereç ve malzeme talebinde bulundu. Çevre ve ŞehircilikBakanı Murat Kurum talep edilen ihtiyaçları karşılama sözü verdi. Viranşehir Belediyesi için 1 adet ekskavatör, 1 adet büyük çöp toplama aracı ve 1 adet yol süpürme aracı ile 500 adet çöp konteynırı hibe edilirken, Ceylanpınar'a 1 adet büyük çöp toplama aracı, 1 adet yer süpürme aracı ile 250 adet çöp konteynırı hibe edildi.

4 MİLYONLUK PARKE TAŞI DESTEĞİ

Bozuk yolların onarımı, yeni cadde ve sokakların düzenlemesi ve köy için parke taşı döşeme çalışmaları için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan parke taşı için destek isteyen Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Viranşehir Belediyesi için 2,5 Milyon TL, Ceylanpınar Belediyesi için ise 1,5 Milyon TL hibe desteğini kazandırdı. Konu ile ilgili açıklama yapan Vekil Özşavlı, her iki belediye için acil olan ihtiyaçları talep ettiklerini belirterek: “Viranşehir ve Ceylanpınar Belediyelerimizin araç filolarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan destek aldık. Her iki belediyemize 750 adet çöp konteynırı ve 4 Milyon TL parke taşı desteğini almaya muvaffak olduk. Bakanlığımız tüm bu destekleri hibe yolu ile belediyelerimize vermiş oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanımız ziyaretimiz esnasında ilgili kurumlara gerekli talimatı verdi. En kısa sürede araçlar, çöp konteynırları ve 4 Milyon TL hibe belediyelerimize ulaşacaktır.

MİLLET BAHÇELERİ İÇİN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK'TEN HEYET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a Viranşehir'de Sulutepe mesire alanının “Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi” adıyla düzenlenerek halkın hizmetine sunulması için proje yaptıklarını ve uzun zamandır projenin hayata geçirilmesi için çalışma yürüttüklerini belirttiğini kaydeden Vekil Özşavlı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, Bakan Murat Kurum'un talimati ile bir heyetin ilgili alanda incelemelerde bulunmak için Viranşehir'e geleceğinin müjdesini verdi. Ayrıca heyetin Ceylanpınar'da da mesire alanı tespiti ilin Ceylanpınar ilçesine giderek incelemelerde bulunacağını kaydeden Vekil Özşavlı, vatandaşların huzur ve refahı için elinden geline yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Özşavlı açıklamasında şunları söyledi:

“Viranşehir'e nefes aldıracak, vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği Sulutepe Göleti Mesire Alanı ile ilgili çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. "Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi" olarak projelendirdiğimiz mesire alanının karadaki kısmı ile ilgili Çevre ve Şehircilik, gölet havzası için ise Ulaştırma Bakanlığı ile çalışma yürütüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn Murat Kurum'un görevlendireceği heyet Viranşehir ilçemize gelerek Millet Bahçesi yapımı için çalışma başlatacaktır. Ayrıca Ceylanpınar İlçemize de Millet Bahçesi kazandırmak için bir heyet Ceylanpınar İlçemizi ziyaret edecektir.”

12 Tem 2019 - 14:05 - Siyaset