Urfa’da gazeteciye çirkin saldırı

Şanlıurfa’da uzun yıllardır gazetecilik mesleğini icra eden Umut Deli, haber çekimi esnasında bir grubun fiziki saldırısına uğradı.

Ülkemizde koronavirüs aşılanmasında en az orana sahip olan Şanlıurfa’da, vaka sayıları ve vefat sayısının artmasına yönelik haber çalışması için Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgunda kamera ile görüntü almaya çalışan Umut Deli, henüz kimlikleri belirlenemeyen çok sayıda kişinin fiziki saldırısına uğradı. Saldırıda aldığı darbeler sonucu burnu kırılan ve çeşitli yerlerinden yaralanan Gazeteci Umut Deli, hastaneye giderek tedavi altına alındı. Görev esnasında saldırıya uğrayan Deli, hastanede tedavi sonrasında darp raporu alarak Polis Merkezi’ne gidip, saldırganlar hakkında şikâyetçi oldu.

KAMERA KAYITLARI İNCELEMEYE ALINDI

Şikâyetin ardından harekete geçen Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, saldırganların kimliğinin belirlenmesi için hastanenin güvenlik kamera görüntülerini talep etti. Bunun üzerine hastaneden kamera kayıtlarını alarak incelemeye başlayan polis ekipleri, kamu görevinde bulunan Gazeteci Deli’ye saldıranların kimliklerinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BİHA

#

15 Ağu 2021 - 13:20 - Güncel