Başkan yardımcısı görevden alındı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından ‘bunları asmalı’  paylaşımı yapan Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya tarafından görevden alındı.

Geçtiğimiz günlerde Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik ifadeler kullanmıştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sonrası tepkilere neden olan Çokan gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırsa da CHP'liler suç duyurusunda bulunmuştu.

“SORUŞTURMANIN SELAMETİ AÇISINDAN GÖREVDEN ALINDI”

Akçakale belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Navi Cokan'ı soruşturmanın selameti açısından görevden aldığını duyurdu. Yalçınkaya, “Nefret ve ırkçılık söylemini kim söylerse söylesin tasvip etmemiz mümkün değildir. Kamuoyu gündeminde yer alan belediye personelimizin talihsiz beyanatı ile ilgili konu adlı makamlara intikal etmiştir. Soruşturmanın selameti için personelimizi başkan yardımcılığı görevinden almış bulunmaktayız. Konu ile ilgili olarak adli makamların kararını beklenmektedir. Nefret ve ırkçılık söylemini kim söylerse söylesin tasvip etmemiz mümkün değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

BİHA

#

10 Ağu 2021 - 19:10 - Güncel