Şanlıurfalı öğrenciler Çanakkale-İstanbul gezisinde

‘Biz Anadoluyuz Şanlıurfa Gezi Projesi’ kapsamında 150 öğrenci için Çanakkale ve İstanbul'da tarihi ve kültürel bir gezi düzenlendi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hazırlanan ‘Biz Anadoluyuz Şanlıurfa Gezi Projesi’ kapsamında çocukların bulundukları ortam dışına çıkılarak milli ve manevi değerlerimizin somutlaştığı yerleri görmeleri sağlanması amacıyla il merkezi ve ilçelerimizden toplam 150 öğrenci Çanakkale ve İstanbul illerine tarihi ve kültürel gezi düzenlendi.

Konuya dair açıklama yapan İl Emniyet Müdürlüğü "Milletleri ayakta tutan milli, manevi ve ahlaki değerlerdir. Bu değerler, milletlerin birlik beraberlik ve toplumsal dayanışma içerisinde yaşamasını ve milli kimliğiyle tarih sahnesinde yer almasını sağlamaktadır. Milletler, söz konusu değerleri gelecek kuşaklara aktardığı oranda varlıklarını sürdürürler. Milletimizin millî, ahlâkî, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve yücelten, yaşadığı topluma karşı sorumluluk duyan, başarılı ve güzel ahlaklı çocuk ve gençler yetiştirmek ortak hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Projemizle milli ve manevi değerler bilinci aşılanan örnek genç nesil amaçlanmaktadır" dedi.

02 Kas 2018 - 16:19 - Eğitim