Gündem bu: Bayram tatili birleştirilecek mi?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar ve özellikle turizmciler bayram tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Hükümet kanadından konuya ilişkin olumsuz bir değerlendirme gelirken, sosyal medyada bayram tatilinin birleştirilmesi günün gündem konusu oldu.

Büyük bir merak edilen Kurban Bayramı tatili hakkında ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan önemli açıklamalar geldi. Peki, bu yıl bayram tatili 9 gün olacak mı?

Bu yıl Kurbam Bayramı 11 Ağustos ile 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacak.

Yarım gün tatil olan bayram arifesi ise 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor. 14 Ağustos Çarşamba günü ise bayramın son günü. Bayram tatilinin haftasonu ile birleştirilip 9 güne çıkarılması ise bugünlerde en çok konuşalan konu oldu.

Bayrama sayılı günler kala sosyal medyada bayramın birleştirilmesi trending topic listesine girdi. Sosyal medya kullanıcıları tatilin birleştirilip 9 güne uzatılması taleplerini gün boyu yaptıkları paylaşımlar ile dile getirdi.

BAYRAM 9 GÜN OLACAK MI?

Bayram tatilinin 9 gün olması hakkında henüz net bir karar verilmiş değil ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Albayrak, "Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına olumlu bakmıyorum" açıklamasında bulundu.

01 Ağu 2019 - 10:59 - Güncel