Göbeklitepe'ye esnaf desteği! Ücretsiz

Şanlıurfa’nın önemli girişim markalarından olan Cosmoser Güzellik Merkezi, sosyal sorumluluk kapsamında Göbeklitepe’ye gelen kadınlara profesyonel bakım hizmeti sunacak.

2019 Göbeklitepe yılı ilan edilmesiyle birlikte Şanlıurfa’ya başlayan ziyaretçi akını beraberinde birçok sorunu da gün yüzüne çıkardı. Otel ve yatak kapasitesinin yetersizliği, kimi esnafın durumu haksız kazanca tahvil etme isteği, ziyaretçilerle iletişim eksikliği ve kalitesiz hizmet sunumu başlıca sorunlar olarak gündemdeki yerini korumaktadır.

Kentin valisi bile açık açık esnafı uyararak “Bu ziyaretçi yoğunluğunu iyi değerlendiremezsek bir daha böyle bir fırsat ele geçmeyecek ve mevcut turizm potansiyelini kaybederiz” dedi. Asırlardır misafirperverlik ve cömertliğiyle bilinen kentin çoğunluğu bu durumdan ve oluşmaya başlayan kötü imajdan şikayetçi. Bunlardan biri de Şanlıurfa’nın ilk ve bölgenin en büyük güzellik merkezi markası olan Cosmoser Güzellik Merkezi. Firma oluşmaya başlayan kötü İmajı tersine çevirmek için sosyal sorumluluk projesi başlattı. Sosyal sorumluluk projesini açıklayan Güzellik Uzmanı ve Klinik Psikolog Doktor Emine Dinçer, “Sektörümüz turizmden direkt olarak etkilenmese de kentin ekonomisinin turizmle büyümesi bizi dolaylı olarak etkilemektedir. On yıldan fazla bir süredir Şanlıurfa’da hizmet veren ve alanında en beğenilen marka olarak tescillenmiş olan kurumumuz Şanlıurfa tarihinin en büyük markası olan Göbeklitepe’ye kayıtsız kalamazdı” dedi.

KAR AMACI GÜDÜLMÜYOR

Sosyal sorumluluk projelerinin kar amacı gütmediğini belirten Dinçer, “Bu projeden amacımız Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçilerin ziyaret ettiği Göbeklitepe ve diğer tarihi turistik mekânlarda maruz kaldıkları Şanlıurfa’nın kavurucu güneşinin etkisini gidermek ve Şanlıurfa’dan dönerken olumlu bir imaj ile yüzlerinde bir tebessüm oluşturmaktır. Göbeklitepe ziyaretçilerini üst gelir grubunun oluşturduğu bilinmektedir, bu insanlar hafta sonları kentimizi ziyaret edip döndüklerinde işlerine zaman kaybetmeksizin başlayabilmeli, ziyaret sonrası profesyonel bir bakım ihtiyacı hissetmemelidir. Şehrimizi ziyaret ettikten sonra merkezimize gelip Göbeklitepe için oluşturduğumuz özel organik bakımlar ile maruz kaldıkları güneş, toz, toprak etkisi giderilecek ve dinlenmiş olacaklardır” dedi.

400 KADIN HEDEFLENİYOR

2019 Kasım ayına kadar hafta sonu ve bayramlar hariç her gün 3 kadın ziyaretçinin bu projeden faydalanacağını belirten Dr. Dinçer, katılım için randevu alınmasını, Şanlıurfa

geliş-gidiş bileti ve Göbeklitepe giriş biletinin ibrazını şart koştuklarını söyledi.

Kasım ayına kadar Göbeklitepe’ye gelen yaklaşık 400 kadını mutlu ve mütebessim bir şekilde Şanlıurfa’dan uğurlamayı hedeflediklerini, bu sayede Şanlıurfa’nın imajına olumlu bir katkı sunmuş olacaklarını belirten Dr. Dinçer Şanlıurfa’daki kurum, kuruluş ve esnafın kendi çaplarında kentin imajına katkı yapacak projeler üretmesine ön ayak olmak istediklerini belirtti.

Cosmoser Güzellik Merkezi, 2009 yılında Şanlıurfa’da kurulmuş olup bölgeye birçok teknolojik yenilik kazandırmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında doktor ve güzellik uzmanlarına eğitim veren firma Türkiye’nin Bağımsız Araştırma Firması EnİyiBest tarafından yapılan anket ve deneyimler sonucunda 2018 yılı En İyi Güzellik Merkezi seçilmiştir.

Projeden faydalanmak için iletişim: 04143151983 /www.cosmoser.net

İPEKYOL

27 May 2019 - 18:23 - Kültür Sanat