Urfalı 200 öğrenciden başarılı proje!

Şanlıurfa'da 200 öğrenci ve öğretmenleri Minik TEMA Doğa Eğitimi Projesini başarıyla tamamladı.

Haliliye ilçesi Şehit Halil İbrahim Yıldırım Anaokulundaki 200öğrenci ve öğretmen, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Minik TEMA Doğa Eğitimi Projesini başarıyla uyguladı.

İlçe temsilcisi Ercan Şakir, özellikle küçük yaşlarda çocukların doğa eğitimini almalarının çok faydalı olacağını söyledi.

Şakir, şöyle devam etti:

"Minik TEMA, öğrencilere, eğitim programında yer alan etkinlikler aracılığı ile çevre ile ilgili konularda uygulama yapma, doğa ile buluşma, gözlem yapma ve proje geliştirme deneyimi yaşamalarına olanak sağlıyor. Minik Tema Eğitim Programı çocuklarımızın, bütün yaşam biçimlerine empati geliştiren, sürdürülebilirliği bir yaşam ilkesi olarak benimsemiş, doğaya bir bütün olarak bakabilen ve davranışlarının doğaya olan etkilerinin farkında bireyler olmalarına katkıda bulunuyor. Öğrencilerimiz doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak farklı deneyimleri yaşama fırsatı buluyor. Çocuklarımızı ‘Yaşamı Keşfediyorum’ sloganıyla doğada daha çok vakit geçirmeye davet ediyoruz."

Şakir, son olarak önümüzdeki yıl TEMA Vakfı Doğa Eğitimlerinin Haliliye ilçesinde daha fazla öğrenciye hitap edeceğini kaydetti.

İPEKYOL

28 May 2019 - 18:09 - Eğitim