Bakan Çelik haberi kendi konuşmasıyla yalanladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına dair yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını belirterek, o gün yap...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına dair yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını belirterek, o gün yaptığı konuşmayı paylaşıp hakkındaki iddiaları yalanladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu 10 HDP’li vekilin tutuklanmasını eleştirdiği yönünde iddialarla gündeme gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten açıklama geldi.

Bursa'da AK Parti Gençlik Kolları'nın düzenlediği bir programda konuşan ve HDP'li vekillerin tutuklanmasına dair yaptığı açıklamalarda adeta güne damga vuran Bakan Çelik, sözlerinin çarpıtıldığını belirtti. HDP'li vekillerin tutuklanmasını eleştirdiği belirtilen Vekil, o gün yaptığı konuşmayı twitter hesabından paylaştı.

"Haftasonu Bursa'da yaptığım konuşmada HDP'li vekillerle ilgili bölüm birilerince çarpıtıldı. İlgili bölümün videosunu aynen yayınlıyorum" diyerek paylaştığı videoda Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile üyelik müzakerelerinin dondurulmasına yönelik tavsiye kararında HDP’li vekillerin tutukluluğuna ilişkin vurgulara dikkat çeken Çelik'in iddialarının aksine HDP'li vekilleri eleştirdiği görüldü.

HDP'Lİ VEKİLLERE SESLENDİ: BURASI DİNGONUN AHIRI DEĞİL!

Bakan Çelik konuşmasında "Milletin vekili olacaksın" vurgusu yaparak HDP'lilerin ifade vermeye gitmemesine tepki gösterdi. Bakan Çelik HDP'li vekillere seslenerek, " HDP milletvekilleri değil hiçbir milletvekilinin tutuklanmasına hiçbir AK Partili rıza göstermez. Hiçbir milletvekili tutuklanmamalı. Milletin vekili çünkü o. Olur mu böyle bir şey ama milletin vekili olacaksın. Milletin vekiliyseniz tutuklanması olabilir mi böyle bir şey. Kanun karşısında herkes eşit. Deniyor ki git ifade ver kardeşim bir suçun varsa. Gitmem diyor. Kanun var, hukuk var. Gitmezsen gitme! Suç işleme imtiyazın var mı senin? Yok! Ama diyor benim imtiyazım var,suç işlerim hesap da vermem diyor. Şu duruşu görüyor musunuz? Peki, yargıyı tanır mısın? Tanımam. Demokrasiye inanır mısın? İnanmam. Sırtımı da teröre dayarım. Sonra ne yaparsın, talimatı da oy aldığım insandan değil, dağdan alırım. Bizde diyoruz ki burası dingonun ahırı değil, burası hukuk devleti" dedi. Bakan Çelik'in bu sözleri salonda alkış ve tezahüratlarla karşılık buldu. Bakan Çelik'in bu konuşmasını paylaştığı video çok sayıda takipçi tarafından da paylaşıldı. (HABER MERKEZİ)

# 1

08 Ara 2016 - 10:56 - Güncel