Dicle Elektrik’ten 1.6 milyonluk yatırım

Dicle Elektrik, Şanlıurfa Marangozlar ve Mobilyacılar Sitesi’nde 1 milyon 600 bin liralık yatırım ile modern bir enerji şebekesi kuruyor.

Eyyübiye İlçesinin Kadıkendi Mahallesinde bulunan sitenin alçak, orta ve yüksek gerilim yeraltı şebekesi ile aydınlatma şebekesi eylül ayında tamamlanarak devreye alınacak.

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Şanlıurfa Marangozlar veMobilyacılar Sitesi’nde 190 işyeri bulunuyor. Proje gereği sitenin enerji hattı tamamen yeraltında bulunacak. Site inşaatı sürerkenDicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından buraya yeraltı şebekesi döşendi.

1.250 KVA gücünde bir de trafo tesis edilen siteye 20 bin metre orta ve alçak gerilim kablosu döşenirken, 9 adet box pano ve 39 adet alçak gerilim sayaç otomasyon panosu kuruldu. Toplam 1.6 milyon liraya mal olacak yatırım ile ilgili çalışmalar önemli ölçüde tamamlandı.

AYDINLATMASI İHMAL EDİLMEDİ

Dicle Elektrik, yatırım çalışmaları sırasında sitedeki aydınlatma şebekesini de ihmal etmedi. Enerji şirketi, gündüz gibi geceleri de ışıl ışıl olması için Şanlıurfa Marangozlar ve Mobilyacılar sitesine toplam 156 adet aydınlatma direği dikiyor. Sitedeki elektrik ve aydınlatma şebekesi önümüzdeki günlerde tamamlanarak devreye alınacak. Sitenin ise önümüzdeki eylül ayında faaliyete geçeceği bildirildi.

23 Tem 2019 - 15:10 - Ekonomi