Urfa’da şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, etkinlikler kapsamında Şanlıurfa’da yaşayan şehit aileleri ve gaziler onuruna yemekli bir program düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle düzenlenen, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve eşi Gülhan Erin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa, il protokolü, davetliler, şehit ailelerigaziler ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “İstiklal ve istikbalimize kasteden hain girişimin gerçekleştiği tarihin yıldönümünde, gözünü kırpmadan canını ortaya koyan, kutsal değerlerimiz bayrağımız, vatanımız, namusumuz ve şerefimiz için seve seve ölüme koşan ve Peygamberimiz ile komşulukla mükafatlandırılan şehitlerimizi bir kez daha anmak, onların aziz hatıralarını bir kez daha canlandırmak ve onların canlarını feda ettiği kutsal değerleri bir kez daha anımsamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu uğurda ölüme koşarken şehitlik nasip olmayan, gazilikle müşerref olan ve bir kısmı da bugün aramızda bulunarak bizlere şeref veren gazilerimizi bir kez daha hatırlamak, şükran duygularımızı tekrar ifade etmek için birlikteyiz. Bu vesile ile o aziz 15 Temmuzşehitlerimizin ve tarih boyunca vatanı, bayrağı, dirliğimiz ve beraberliğimiz için, inancımız için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Konuşmasında, dünyadaki siyasi, kültürel ve ekonomik gelişmelere dikkat çekerek, vatandaşların varlığı için değerlerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğine dikkat çeken Vali Erin, 15 Temmuz işgal girişimine karşı kahramanca duran şehitleri rahmetle anarken, gazilere de sağlıklı ve uzun ömürler diledi. Vali Erin, 15 Temmuz günü gece saatlerine kadar devam edecek anma etkinliklerine tüm Şanlıurfalıları davet etti.

BEYAZGÜL: 15 TEMMUZ’UN BİTTİĞİNE İNANMIYORUM

15 Temmuz’un tarih ve ülke için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, “15 Temmuz bitmedi, bittiğine inanmıyorum. Bunlar batılılar, emperyal güçler diyorlar ki, Anadolu toprakları kıymetli. Dünyada bir başkent kurmak istediğimiz zaman bu kent İstanbul olur. Yine dünyaya baktığımız zaman, dört mevsimin yaşandığı, tarihin yaşandığı ve her türlü zenginliğin olduğu Anadolu dünyanın en güzel memleketidir” ifadelerini kullandı.

“Düşman bir şeyi kafasına koyunca ondan kolay kolay vazgeçmiyor” diyen Beyazgül, “Bu nedenle bizler uyanık olmak zorundayız. Algılara, propagandalara, nifaklara, ayrılık tohumlarına fırsat vermeyeceğiz. Tekrar, Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Bu güzel gecede bizleri bir araya getirdi. Şehitlerimizi hatırlattı. Allah, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından okunan ilahiler ve verilen yemeğin ardından yapılan dualarla sona eren program, Vali Erin’in misafirleri uğurlaması ile sona erdi.

15 Tem 2019 - 18:28 - Güncel