Canpolat, sokak sokak talep dinledi

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, mahalle gezileri programları kapsamında vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinleyerek, ihtiyaçları tespit ediyor. Sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başlayan Canpolat, “Haliliye Belediyesi olarak tüm arkadaşlarımız ile mesai mefhumu gözetmeksizin Haliliye halkının mutluluğu için canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, talep ve önerileri birinci ağızdan dinlemek, ihtiyaçları da yerinde tespit etmek amacıyla yürüttüğü mahalle gezisi programlarını Süleymaniye, Devteşti ve İmam Bakır Mahalleleri ile devam ettirdi. Sabahın erken saatlerinde Başkan Yardımcısı Mehmet Erol ve teknik ekip ile birlikte Süleymaniye Mahallesinde gezi ve incelemelerine başlayan Canpolat’a, Mahalle Muhtarı Salih Dağ’da eşlik etti. Mahalle sakinleri ile görüşerek, taleplerini dinleyen Canpolat, yapılması gereken çalışmaları da yerinde tespit edip, ilgililere talimatlar verdi. Haliliye Belediyesi Süleymaniye Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezini de ziyaret eden Canpolat, merkezde kadınların yaptığı çalışmalar ile ilgili de bilgiler aldı.

DEVTEŞTİNDE YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Canpolat, beraberindeki heyet ile daha sonra Devteşti Mahallesine geçti. Burada Mahalle Muhtarı Tahir Kına ile görüşen Canpolat, ilk olarak Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen kilitli beton parke döşeme çalışmalarını inceledi. Çalışmaları yürüten işçiler ile de görüşen Canpolat, işçiler ile birlikte parke de döşedi. Mahallede bulunan ve tarihi olma özelliği taşıyan Devteşti Kuyusu çevresinde de incelemelerde bulunup, vatandaşlar ile görüşen Canpolat, kuyunun temizlenerek, ilaçlanması talimatını verdi.

Mahallede bulunan Süleymaniye Kız Anadolu Lisesi yönetimi ile de görüşen Canpolat, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sabahın erken saatlerinde itibaren ekipteki arkadaşlarımız ile birlikte Süleymaniye ve Devteşti Mahallemizde, gezilerimiz ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Muhtarlarımız da, bizlere eşlik ediyor. Bir taraftan temizlik ve park bahçe, diğer taraftan parke taşı döşeme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha öncede ifade ettiğim gibi Haliliye Belediyesi olarak tüm arkadaşlarımız ile mesai mefhumu gözetmeksizin Haliliye halkının mutluluğu için canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Mahalle Muhtarı Tahir Kına da, “Özellikle Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Canpolat’a çok çok teşekkür ediyorum. İlk seçildiği günden bugüne hizmetlerin daha yüksek seviyede olduğunu gördüm. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu. Okulları ile ilgili taleplerinin anında gerçekleştirildiğini belirten Süleymaniye Kız Anadolu Lisesi Müdürü Ayten Artar’da, Canpolat’a teşekkür etti.

İMAM BAKIR’DA DENETLEMELERDE BULUNDU

Canpolat’ın mahalle gezisi programları, son olarak İmam Bakır Mahallesinde devam etti. Mahalle Muhtarı İmam Deniz ile görüşerek, mahalle sakinlerinin isteklerini dinleyen Canpolat, daha sonra mahallede denetlemelerde bulundu. Yapılması gereken talimatlar ile ilgili talimatlar veren Canpolat, bölgedeki vatandaşlar ile de sohbet etti.

Mahallelerinin eksikleri bulunduğu ve bu eksikliklerin Canpolat ile giderildiğinin altını çizen Mahalle Muhtarı İmam Deniz, Haliliye Belediyesi ve Canpolat’a teşekkür etti.

11 Tem 2019 - 17:21 - Güncel