Urfa’da ilk defa açıldı: Hastane Sınıfı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Hastane Sınıfı açıldı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezinin ortak çalışmaları ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Hastane Sınıfı açıldı.

Açılışa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in eşi Gülhan Erin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Eyyübiye RAM Müdürü İmam Bakır Aydın, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, Başhekim Yardımcısı Abit Demir katıldı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetiminin işbirliğine dayalı yaklaşımları sayesinde, hastanede yatarak tedavilerini gören okul çağındaki öğrenciler Şanlıurfa’da ilk olan bu hastane sınıfından yararlanacak.

Hastaneden alınan verilere göre ilkokul düzeyinde 80 öğrenci, ortaokul düzeyinde 50 öğrenci ortalama olarak yatarak tedavi görüyor. Bu vesile ile kentte sağlık sorunlarından dolayı hastanede yatarak tedavi gören öğrenciler artık eğitim-öğretimden geri kalmayacak ve akademik başarılarında düşüş olmayacak.

İPEKYOL

29 May 2019 - 13:16 - Güncel