'Göbeklitepe Bahar Kupası' sahiplerini buldu!

'Göbeklitepe Bahar Kupası' ödül töreninde açıklama yapan Türkiye Tenis Federasyonu Baş Hakemlerinden Vural Toptaş, "Göbeklitepe, tarihin akış sürecini değiştiren bir yer. Dışarıdan gelen sporcular Göbeklitepe'yi görmüş oldu, buradaki sporcular dışarıdan gelenlerin oyun niteliğini görmüş oldu. O yüzden turnuvamız amacına ulaştı" dedi.

Şanlıurfa, sporun her branşında olduğu gibi teniste de adını duyurmaya başladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Güneydoğu'da bir ilk olma özelliğine sahip Tenis Dünyası, ilk ulusal turnuvasında 110 sporcuya ev sahipliği yaptı.

Tekirdağ'dan Ağrı'ya kadar 67 erkek ve 43 bayan sporcunun buluştuğu 'Göbeklitepe Bahar Kupası', birincilerin belirlenmesiyle sona erdi.

Toplam 138 müsabakanın düzenlendiği turnuvada yarışan sporcular, bugün Tenis Dünyası'nda düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Ödül törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Şeraffettin Turan katıldı.

Yarışmada dereceye giren isimlere, protokol tarafından kupa verildi.

İşte o isimler:

Tek Kadınlar Finalisti: Runa Müderrisoğlu

Tek Kadınlar şampiyonu: Ayşegül Mert

Tek Erkekler Finalist: Süleyman Deniz Gürsoy

Tek Erkekler Şampiyonu: Toprak Avcıbaşı

Çift Kadınlar Finalistleri: Duru Söke ve Binnur Kaya

Tek Erkekler Finalistleri: Toprak Avcıbaşı ve Furkan Selçuk Kerigöz

Tek Erkekler Şampiyonları: Ferdi Tangal ve Sefa Suluoğlu

Öte yandan Turnuva Kule Hakemi olarak görev yapan Türkiye Tenis Federasyonu Başhakemlerinden Ramazan Oğuz Azkara'ya da plaket takdim edildi.

TOPTAŞ: TURNUVAMIZ AMACINA ULAŞTI

Turnuvanın Şanlıurfa için önemine değinen Türkiye Tenis Federasyonu Baş Hakemlerinden Vural Toptaş, "2019 yılı içerisinde Türkiye'de yapılan ilk ulusal turnuvamızı Şanlıurfa'da düzenledik. Göbeklitepe Bahar Kupası Büyükler Kategorisine 67 erkek ve 43 bayan sporcu katılım gösterdi. 8 gün boyunca toplam 138 müsabaka oynadık. Bugün ödül töreniyle birlikte çocukları yolcu edeceğiz. Turnuvamızın özellikle Göbeklitepe ismi altında yapılması boyutunu değiştirdi. Göbeklitepe, tarihin akış sürecini değiştiren bir yer. Bizde sporcularımıza turnuvanın 3. günü Göbeklitepe gezisi düzenledik. Çocuklar orayı da görmüş oldu. Dışarıdan gelen sporcular Göbeklitepe'yi görmüş oldu, buradaki sporcular dışarıdan gelenlerin oyun niteliğini görmüş oldu. O yüzden turnuvamız amacına ulaştı" ifadelerini kullandı.

Özlem DİKMEN/İPEKYOL

09 Şub 2019 - 17:45 - Spor