Sosyal bilimler MYO sektördeki yıldızları buluşturdular

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Şanlıurfa’da görev yapan dalında söz sahibi yönetici ve mutfak şeflerini düzenlediği bir panelle bir araya getirdi.

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Şanlıurfa’da görev yapan dalında söz sahibi yönetici ve mutfak şeflerini düzenlediği bir panelle bir araya getirdi.

Eyyübiye Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans salonunda gerçekleştirilen Panele; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Necmettin Elmastaş, Dedeman Hotel Genel Müdürü Ertuğrul Er, Hotel El- Ruha Genel Müdürü Sibel Okutucu, Hotel El- Ruha F&B Müdürü İsmail Küçük, Dedeman Hotel Şefi Zafer Kulak, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Öğretim Görevlisi Hasan Kırmızı’nın moderatörlüğünde düzenlenen panelde konuşan Dedeman Hotel Genel Müdürü Ertuğrul Er, “Her şey sevmekle başlar. Kişisel gelişiminize özen göstereceksiniz, hocalarınızın size vermiş olduğu bilgileri çalışırken gerçeklerle birleştirmeniz gerekir, doğru tercih yapmanız lazım. Turizmin birçok dalı var, sizin kişisel özelliğinize uygun olanı tercih etmeniz lazım, çalıştığınız yerde empati yapmanız gerekiyor. Bu alanda bir şey seçmek istiyorsanız, sevdiğiniz yeri seçmek zorundasınız, hedefinizi belirtmek zorundasınız, başarılı olabilmenizin şartı budur” dedi.

“Bu sektör beni heyecanlandırıyor, beni monoton hayattan çıkarıyor” diyen Hotel El- Ruha Genel Müdürü Sibel Okutucu; “Benim hayalim turizmci olmaktı, kendimce bir yol çizdim ve o yolda yürüdüm. Bu sektör beni heyecanlandırıyor, beni monoton hayattan çıkarıyor, zevkli bir iş hayatım var, yeni şeyler öğreniyorsun, tecrübe ediniyorsun, gerçekten çok güzel ve neşeli bir işimiz var. Şuan hastanelerde artık konaklama turizm mezunlarına yer ayırmış durumdadır. Bu okulda okuduğunuz için şanslısınız, diplomalı olmak önemli bir etkendir” diye konuştu.

Moderator Hasan Kırmızı; “İnsanlar eğlenceli zaman geçirmek ister. Sağlık, bankacılık sektörleri de bir hizmet veriyorlar. Ama en eğlenceli ve en zoru tabi ki Turizm sektörüdür. Turizmde rutin yok, eskimemek için kendinizi sürekli yenilemelisiniz. Eğitim gerçekten önemli bir yeri vardır eğitim olmasa eksikler olur” dedi.

19 yıldır bu sektörde olduğunu dile getiren Dedeman Hotel şefi Zafer Kulak, panelde yaptığı konuşmada; “Bende diplomalı olmayı isterdim, Birikimlerimi sizlerle paylaşmanın altyapısını hocalarla birlikte yapıyoruz. Bu sektör öncellikle sevmekle başlar, bir yere gelebilmek için inanmakta önemlidir”

Panelin sonunda panelistlere plaket taktimi yapıldı.

HABER MERKEZİ

# 1

23 Ara 2016 - 12:07 - Güncel