İYİ Partili kadın siyasetçiden Urfa'yla ilgili tepki çeken sözler

Bir günlük Urfa gezisiyle kentin sorunlarını tespit ettiğini ileri süren İYİ Partili siyasetçi İlay Aksoy, Suriyeli sığınmacıların Urfalıları ahlaki olarak yozlaştırdığını belirterek, “Urfa’da Çok eş değiştirme ve toplu eğlenme olaylı yaşan

İYİ Parti ve S Kuşağı Platformu Kurucular Kurulu üyesi İlay Aksoy, Urfa’nın sorunlarıyla ilgili yaptığı paylaşımda küstah ifadelere yer verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bir günlük Urfa gezisiyle Urfa’nın sorunlarını tespit ettiğini söyleyen İlay Aksoy’un sosyal medya paylaşımında kullandığı ifadeler tepki çekti.

SİYASETÇİDEN KÜSTAH TESPİTLER!

Urfa’nın Suriyeli sığınmacılardan dolayı yaşadığı sorunları tespit ettiğini ileri süren Aksoy, sorunları paylaşımında art arda sıraladı. Aksoy, paylaşımında “Şanlıurfa’dan öne çıkan sorunlar-Ahlaki yönden ciddi rahatsızlık hakim, Çok eş değiştirme ve toplu eğlenme olaylı yaşanıyormuş(!) Kadınlarımız 20:00’den sonra sokaklarda rahat değiller, Geceleri tüm parklarda, sokaklarda Suriyeli. Türkler parkları kullanamıyor” ifadelerini kullandı.

BİR GÜNDE SORUNLARI TESPİT ETMİŞ!

Paylaşımın devamında paylaştığı görüntüde, S Kuşağı Platformu olarak bugün Urfa’dan ayrıldıklarını söyleyen Aksoy, “Dün bütün gün boyunca farklı sektörden insanlarla temasta bulunduk. Çarşıları, mahalleleri gezdik. Bahçelievler Mahallesi’ni gezdik. Suriyelilerin gettolaştığı mahalleleri gezdik. Çok önemli tespitlerde de bulunduk. Bunları detaylı bir şekilde raporlandıracağız. Ancak birkaç şey özetlememiz gerekiyor. Urfalılar çok ciddi anlamda kültürel ve ahlaki yozlaşmadan şikayetçi. Burada bulunan Suriyelilerin yaşam şekilleri kesinlikle Urfalıların adetlerine geleneklerine ahlaki alışkanlıklarına uymuyor. Akşamları çok sayıda şikayet geliyor. Pavyonvari işletmeler açıldığını ahlaki olarak yozlaşmaya neden olduğunu, bu şekilde entegrasyonun mümkün olmadığını çok iyi anlattılar” diye konuştu.

BİHA

#

28 Ağu 2021 - 17:42 - Güncel