Canpolat açıkladı: Proje çizimi sürüyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, göreve başladığı günden itibaren geçen 100 gün içerisinde yaptığı çalışmaları anlattı. Canpolat, Haliliye Belediyesinin tüm birimlerinin iç içe olduğu yeni hizmet binası için de proje çiziminin devam ettiğini söyledi.

Haliliye BelediyeBaşkanı seçildikten sonra canla başla sloganı ile ilçeyi karış karış gezerek, ihtiyaçları yerinde tespit eden ve yenilikleri Haliliye’ye kazandıran Mehmet Canpolat, geçen 100 günlük sürede yaptığı çalışmaları kamuoyuna açıkladı.

Yerel ve ulusal medya temsilcileri ile düzenlenen basın toplantısında bir araya gelen Canpolat, Haliliye Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Büyükşehir ve Haliliye Belediyesi Meclis Üyesi Faruk Bayuk, belediye başkan yardımcıları, birim müdürlerinin de katıldığı 100 gün içerisinde yapılan çalışmaların anlatıldığı video gösterimi ile başlayan basın toplantısında, Canpolat yapılan ve hazırlığına başlanılan hizmetleri sıraladı. Haliliye Belediyesinin başkan yardımcılarından, müdürlerine ve personellerinin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ve canla başla çıktıları bu yolda hizmetlerini misiyle arttırarak, devam ettireceklerini söyleyen Canpolat, yeni projeleri halkın hizmetine sunacaklarını vurguladı.

YENİ PROJELER HALİLİYE HALKININ HİZMETİNE SUNULUYOR

Karşıyaka Mahallesindeki Gastronomi Merkezi, Haliliye Meslek Edindirme Merkezi, Hanımlar Lokali, Kütüphane ve Kafeterya yapım işinde projelendirmeye başladıklarını ifade eden Canpolat, Kadri Eroğan Caddesindeki belediye hizmet binasının otele dönüştürülmesi konusunda çalışmaları başlattıklarını ifade etti.

Karşıyaka Mahallesinde ihtiyaç duyulan semt pazarı, halı saha, basketbol sahası, çok amaçlı salon ve havuz yapımında da projelendirmeye başladıklarını anlatan Canpolat, kamulaştırma alanı yaptıkları bölgelerde parklar yapacaklarını söyledi.

Yeni zabıta karakolu yaparak, hizmetlerin daha hızlı olmasını sağladıklarını ve kurdukları garaj amirliği ile de tasarrufa geçtiklerinin altını çizen Canpolat, 3 yeni yüzme havuzunu faaliyete sunduklarını ve Ahmet Yesevi ile Sırrın Mahallelerindeki Milletevi projesinde bina düzenlemeleri yaptıklarını anlattı.

Haliliye Belediyesinin tüm birimlerinin iç içe olduğu yeni hizmet binası için de proje çiziminin devam ettiğini belirten Canpolat, ilaçlama ve temizlik filolarını da genişleterek, hizmette sınırları arttırdıklarını vurguladı. UNDP protokolü ile 3 milyon Türk Lirası hibenin Haliliye’ye kazandırıldığını ve geri dönüş anlamında çalışmalara başladıklarını söyleyen Canpolat, yapılan peyzaj düzenlemeleri ile ilçedeki yeşil alanları da ilçe sakinlerinin hizmetine sunduklarını belirtti.

MERKEZ VE KIRSALDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Merkez mahallelerde kilitli beton parke döşemelerinin tam hız devam ettiğini ve asfalt çalışmalarında da hazırlıklarını tamamladıklarını kaydeden Canpolat, kırsal mahallelerde de yol yapım çalışmalarının hummalı şekilde yürütüldüğünü söyledi. Kırsalda 11 mahallede çok amaçlı kültür evi temeli attıklarını belirten Canpolat, inşaatı yarım kalan 10 çok amaçlı kültü evinin de tamamlanmasını sağladıklarını ifade etti.

KADINLAR, ÇOCUKLAR UNUTULMADI

İlçedeki kadın destek ve aile eğitim merkezlerinin de sayısını arttırdıklarını anlatan Canpolat, çocuklara yönelik de yeni kursları faaliyete sunduklarını dile getirdi. Canpolat, konuşmasının son bölümünde yeni eğitim kursları ve kütüphanelerin aktif hale getirilerek gençlerin hizmetine sunulduğunu söyledi. Yapılan diğer çalışmaları da detayları ile anlatan Canpolat, basın toplantısının son bölümünde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Toplantı, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

12 Tem 2019 - 14:44 - Siyaset